شاخه‌ها

نماد اعتماد الکترونیکی

انواع پولکی

در این مطلب می خواهیم شما را با انواع پولکی و طعم های مختلف پولکی آشنا کنیم .سپس درادامه راهنمایی هایی  را برای جلوگیری از بهم چسبیدگی پولگی و خرید پولکی ارائه می دهیم. پس با ما در ادامه مطلب انواع پولکی همراه باشید.
در این مطلب می خواهیم شما را با انواع پولکی و طعم های مختلف پولکی آشنا کنیم .سپس درادامه راهنمایی هایی را برای جلوگیری از بهم چسبیدگی پولکی و خرید پولکی ارائه می دهیم. پس با ما در ادامه مطلب انواع پولکی همراه باشید.

پولکی چیست

قبل از این که شما را با انواع پولکی اصفهان آشنا کنیم .بهتر دیدیم ابتدا شما را با خود پولکی آشنا کنیم . پولکی یکی از شیرینی جاتی می باشد که در طعم های مختلف درست می شود و شما می توانید طعم های مختلف پولکی رابسته به سلیقه خود انتخاب و مصرف کنید
پولکی یکی از سوغاتی های اصفهان می باشد که طعم دلپذیری دارد . بیش تر پولکی اصفهان توسط خود مردم اصفهان مردم مصرف می شود و پولکی یکی از شیرینی جات مورد علاقه مردم اصفهان می باشد . مردم اصفهان انواع پولکیها را معمولا همراه با چای مصرف می کنند. شما به اکثر خانه های مردم اصفهان که بروید پولکی را به همراه قند برای نوشیدن چای پیدا می کنید.
طعم های مختلف پولکی

برای خرید محصولات پولکی اصفهان برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات پولکی اصفهان

در زمان های قدیم فقط نبات در کارگاه های اصفهان تولید میشد. استاد کاران بعد از تولید نبات مقداری شیره اضافه بر روی دست آن ها می ماند که دیگر قابل مصرف نبود و مجبور میشدند آن را دوربریزند. بعد ها فهمیدند که اگر به شیره ی اضافی مقدار سرکه اضافه کنند و بجوشانند می توانند نوع دیگری از شیرینی را درست کنند که آن را آبنبات پولکی نامیدند. بعدها در گذر زمان مردم اصفهان برای اختصار از واژه ی پولکی به جای آبنبات پولکی استفاده کردند و به این ترتیب نام پولکی بر روی آن ماند که هم اکنون مردم نیز از نام پولکی استفاده می کنند.
دلیل این که نام پولکی را برای آن انتخاب کردند به شکل ظاهری پولکی بر می گشت . پولکی تولید شده شکل ظاهری آن شبیه سکه های پولی بود که در معاملات روزمره مورد استفاده قرار می گرفت و به دلیل همین شباهت ظاهری نام آبنبات پولکی را بر روی آن گذاشتند که بعدها به پولکی تغییر نام داد و هم اکنون نیز از همین واژه ی پولکی استفاده می شود.

چرا از پولکی به جای قند استفاده کنیم

1 – شیرینی پولکی نسبت به قند بسیار کمتر است . در عین حال کالری پولکی بیشتر هم هست و این موضوع می تواند برای کسانی که نگران ابتلا به بیماری هایی نظیر دیابت هستندمهم باشند.
2 – میزان ضرری که قند به دندان های شما می رساند بیشتر از پولکی می باشد.
3 – شما می توانید انواع پولکی از پولکی ساده تا طعم های مختلف پولکی را داشته باشید و علاوه برتنوع طعم از خواص انواع پولکیها بر حسب طعم و نوعشان نیز بهره مند شوید.

انواع پولکی

شما می توانید انواع پولکی با طعم های مختلف را پیدا کنید و بهترین پولکی اصفهان را بنا بر سلیقه خود انتخاب و مصرف کنید. در ادامه لیست طعم های مختلف پولکی را که بیشتر در بین مردم طرفدار دارد و مصرف می شود را خدمت شما توضیح می دهیم.

پولکی زعفرانی

پولکی زعفرانی یکی از انواع پولکی می باشد که مواد تشکیل دهنده ی آن شکر، آب ، سرکه ی انگور و زعفران می باشد.
پولکی زعفرانی
شما با مصرف پولکی زعفرانی از خواص پولکی زعفرانی که به دلیل زعفران موجود در آن هست نیز بهره مند. از مهم ترین خواص پولکی زعفرانی می توان موارد زیر را نام برد:
افزایش گردش خون،افزایش ایمنی بدن، محافظت از سلامت قلب، کاهش اضطراب،تقویت قدرت استخوانی،بهبود و افزایش عملکرد عصب های بدن،ضد افسردگی،جلوگیری از سرطان و ...
برای آشنایی با طرز تهیه پولکی زعفرانی می توانید از مطلب " طرز تهیه پولکی " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید.
البته برای تهیه انواع پولکی به جای شکر می توان از خاک قند و یا شکر قهوه ای هم استفاده نمود که طرز تهیه پولکی با شکر قهوه ای و طرز تهیه پولکی با خاک قند با پولکی ای که با شکر تهیه می شود تفاوت چندانی ندارد.

پولکی نارگیلی

پولکی نارگیلی هم یکی از انواع پولکی اصفهان و جزو بهترین پولکی اصفهان می باشد که توانسته مورد توجه مردم قرار گیرد.خواص پولکی نارگیلی هم به پودر نارگیلی هست که در تهیه پولکی نارگیلی مورد استفاده قرار می گیرد.مواد تشکیل دهنده ی پولکی نارگیلی شکر،سرکه،پودرنارگیل و آب می باشد.
پولکی نارگیلی
بعضی از خواص پولکی نارگیلی عبارت است از :
مقدارکالری بالا ، سرشار از فیبر، تقویت سیستم گوارشی بدن، بهبود هضم غذا،ضد پیری،تقویت سیستم ایمنی بدن انسان، تقویت انرژی،جلوگیری از عفونت ادراری،سلامت دهان و دندان، حفظ سلامت استخوان های بدن، پاک کننده پوست، جوان سازی پوست، افزایش گردش خون ، درمان پوست چرب و....
اگر هم شما علاقمند به تهیه پولکی نارگیلی در منزل هستید می توانید از مطلب " طرز تهیه پولکی " که قبلا منتشر کرده ایم و در آن طرز تهیه انواع پولکی را توضیح داده ایم بازدید کنید و با طرز تهیه انواع پولکی اصفهان که رایج هستند آشنا بشوید و بتوانید خودتان در منزل پولکی ای را که مورد علاقه تان است را تهیه و مصرف کنید.

پولکی زنجبیلی

یکی از انواع پولکی زنجبیلی می باشد. پولکی زنجبیلی هم جزو انواع طعم های مختلف پولکی می باشد که توانسته است جای خود را در مصرف مردم باز کند.
مواد تشکیل دهنده پولکی زنجبیلی شکر، آب،سرکه و زنجبیل تازه می باشد.
پولکی زنجبیلی
خواص پولکی زنجبیلی به زنجیلی است که در تهیه آن استفاده می شود. از مهم ترین خواص پولکی زنجبیلی می توان موارد زیر را نام برد:
ضدالتهاب،درمان شوره ی سر،رشدبهترموها،کاهش دردهای عضلانی،رفع تهوع، درمان سوءهاضمه، کاهش درد قاعدگی،کاهش کلسترول بدن،افزایش عملکرد مغز و پیشگیری از آلزایمر،مبارزه با عفونت های بدن
اگر شما با توجه به خواص پولکی به تهیه آن در منزل علاقمند شده اید می توانید از مطلب " طرز تهیه پولکی " بازدید کنید تا با طرز تهیه پولکی زنجبیلی به طور کامل آشنا بشوید.

پولکی کنجدی

یکی از انواع پولکی کنجدی می باشد. پولکی کنجدی هم با طعم بی نظیر خود توانسته است جزو یکی از طعم های مختلف پولکی باشد که مورداستقبال مردم قرار گیرد.
پولکی کنجدی
برای تهیه پولکی کنجدی از شکر، آب، سرکه و کنجد استفاده می شود.
خواص پولکی کنجدی به کنجدی است که در تهیه آن مورد استفاده قرار می گیرد . بعضی از خواص پولکی کنجدی عبارت است از :
کاهش فشارخون،ترمیم پوست سر،تقویت عملکرد قلب،کاهش اضطراب،درمان کم خونی،جلوگیری از چین و چروک پوست،تقویت سلامت استخوان ها،سلامت چشم،جلوگیری از اختلالات تنفسی، بهبود هضم غذا، کاهش التهابات موجود در مفاصل ،استخوان ها و عضلات بدن،تقویت گردش خون و....

پولکی لیمویی

پولکی لیمویی هم با طعم دلپذیر خود توانسته جزو انواع پولکی باشد که مورد استفاده مردم قرار بگیرد.
برای تهیه پولکی از شکر، آب،سرکه و تکه های مغز لیمو عمانی استفاده می شود .
پولکی لیمویی
پولکی لیمویی هم به علت استفاد ه از لیمو عمانی در تهیه آن دارای خواص زیاد می باشد . بعضی از خواص پولکی لیمویی عبارتند از :
بهبود سلامت قلب بدن،درمان ناراحتی معده،سم زدایی بدن ،پیشگیری از سرطان، منبع عالی برای تامین D، جبران ویتامین های از دسته رفته پس از زایمان ، کاهش خستگی ، افزایش انرژی بدن.

انواع دیگر پولکی

پولکی هایی که در قسمت های قبل نام بردیم جزو طعم های مختلف پولکی بودند که بیشتر از بقیه مورد استفاده قرار می گیرد . از انواع طعم های دیگر پولکی می توان موارد زیر را نام برد:
پولکی پرتقالی، پولکی خشخاشی،پولکی زرشکی،پولکی گل سرخ،پولکی پسته ای

نحوه نگهداری از پولکی

برای خیلی ها پیش می آید که پس از تهیه پولکی ، پولکی به هم می چسبد و این سئوال برای آن ها پیش می آید که برای جلوگیری از بهم چسبیدن پولکی باید چکار بکنند ؟
یکی از چیزهایی که پولکی به آن حساس است وباعث بهم چسبیدن آن مخصوصا در زمستان می شود رطوبت می باشد . بهترین راه حل برای جلوگیری از رطوبت این است پولکی ها رادر ظرفی بریزید که هیچ هوایی به آن راه ندارد و در محیط خشک نگهداری کنید تا پولکی حالت خود را حفظ کند و دچار بهم چسبیدگی نشود.

خرید پولکی اصفهان

پولکی اصفهان را معمولا می توانید در اکثر فروشگاه های کشور پیدا بکنید . با این حال اگر از کیفیت پولکی که قصد تهیه آن را داریدمطمئن نیستید بهترین گزینه پیش روی شما خریداینترنتی پولکی از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان است . در این فروشگاه شما می توانید انواع پولکی با طعم های مختلف را داشته باشید.قیمت پولکی  اصفهان در این فروشگاه ها مناسب است و در عین حال پولکی با کیفیت مطلوب را تهیه می کنید.

جمع بندی مطلب انواع پولکی

در این مطب شما را با پولکی و طعم های مختلف پولکی آشنا کردیم . در انتها هم توصیه هایی برای نگهداری از پولکی و خرید آن برای شما ارائه دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما عزیزان مفید بوده باشد. شما هم اگر از نوعی پولکی استفاده می کنید که دارای طعم خوبی هست لطفا از طریق نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذارید تا با آن آشنا بشویم.
برای دانلود مطلب " انواع پولکی " به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید :

نظر خود را بگذارید

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه محصولات 0