شاخه‌ها

نماد اعتماد الکترونیکی

برندهای معروف گز اصفهان

در این مطلب از وبلاگ سوغات اصفهان شما را با گز و انواع رایج گز و بهترین برندهای معروف گز اصفهان آشنا می کنیم و هر برند را به طور کامل برای شما توضیح می دهیم  پس با در ادامه مطلب برندهای معروف گز اصفهان همراه باشید.
در این مطلب از وبلاگ سوغات اصفهان شما را با گز و انواع رایج گز و بهترین برندهای معروف گز اصفهان آشنا می کنیم و هر برند را به طور کامل برای شما توضیح می دهیم پس با در ادامه مطلب برندهای معروف گز اصفهان همراه باشید.

آشنایی با گز

قبل از این که شما را با بهترین برندهای گز اصفهان آشنا کنیم ابتدا شما را کمی با تاریخچه به وجود آمدن گز آشنا می کنیم .
گز یکی از تنقلات و شیرینی های خوشمزه و خوش طعم می باشد و اگر بخواهیم قدمت آن را بررسی کنیم به حدود 450 سال قبل می رسیم . در این زمان از تاریخ شخصی به نام شکرچیان اولین گز را در اصفهان به وجود آورد .
بعدها در زمان آقا محمد خان قاجار به این نتیجه رسیدند که می توانند گز را به عنوان سوغات ایران به بقیه کشورها صادر کردند و به این ترتیب اولین گز ایران از شهر اصفهان به خارج از کشور صادر شد.
قیمت محصولات گز کرمانی

برای خرید محصولات گز اصفهان برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات گز اصفهان

در آن زمان از شکر،گز انگبین،سفیده تخم مرغ و مغز پسته و بادام برای درست کردن گز استفاده می کردند . بعد از چند سال گلوکز مایع که به آن بادکا نیز می گویند از کشور چین به ایران و ارد شد و مورد استقبال و توجه گزسازان اصفهانی قرار گرفت.
بادکا یا همان گلوکز مایعی چسبنده و بدون بو می باشد و در رنگ های سفید و زردی که تقریبا شفاف می باشد یافت می شود . از بادکا در تهیه انواع کیک ها، گز و وسوهان و شیرینی یا شکلات ها استفاده می کنند.

انواع رایج گز

گز به مرور زمان شکل های تهیه ی آن تغییر کرد و در حال حاضر برندهای گز اصفهان انواع گز با شکل ها و طرح های مختلف تولید می کنند.
از انواع رایج گز که در حال حاضر توسط برندهای گز اصفهان تولید می شود می توان موارد زیر را نام برد:
گز لقمه ای، گز آردی ، گز شکلاتی، گز کم کالری،سوهان گزی،گز پروبیوتیک و... .
در بین انواع گز ، گز لقمه ای و گز آردی بیشتر از بقیه انواع گز مورد توجه برندهای گز اصفهان و البته مردم قرار گرفته است و بیشتر سفارش ها و مصرف ها از دونوع گز آردی و گز لقمه ای می باشد.
در گز لقمه ای گز را به قطعه هایی که کوچک و یکسان می باشد برش می دهند. در گز آردی گز را به شکل های مختلف مانند مربع ، دایره و... درست می کنند و بعد گز را در آرد غلط می دهند .
برای آشنایی بیشتر با گز آردی و گز لقمه ای از جمله روش های تهیه گز لقمه ای و گز آردی می توانید از مطالب " گز آردی" و " گز لقمه ای " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید تا بیشتر با این دو نوع رایج گز که توسط برندهای معروف گز اصفهان تولید می شود آشنا بشوید.

برندهای معروف گز اصفهان

در این قسمت شما را با برندهای معروف گز اصفهان آشنا می کنیم تا در صورتی که نیاز به تهیه گز از برندهای معروف اصفهان داشتید بتوانید با خیال راحت برند گز خود را انتخاب کنید.

چرا برندهای معروف گز اصفهان ؟

سئوالی که شاید برای بعضی از دوستان پیش بیاید این است که چرا برندهای معروف گز اصفهان را معرفی  می کنید و بقیه شهرها برند گز معروفی ندارد ؟
اصفهان شهری است  که در تولید گز سابقه و اعتبار زیادی دارد و از 450 سال قبل که گز در اصفهان تولید شد و مورد مصرف قرار گرفت تا هم اکنون که در خدمت شما هستیم تولید گز توسط اصفهانی ها انجام می شود و در این مدت علاوه بر قدمت و سابقه به علت کیفیت بالایی که در تولید گز داشته اند، برندهای معروف گز اصفهان توانسته اند بیشتر ازبقیه ی برندهای شهرهای ایران جای خود را در میان مردم باز کنند.
یکی دیگر از دلایل تولید گز در اصفهان را می توان در مواد اولیه آن جستجو کرد . گز انگبین یکی از مواد اولیه ای می باشد که در تولید گز استفاده می شود و در استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری یافت می شود.
گز انگبین گیاه بوته ای می باشد. طبع شهد گز انگبین گرم و خشک می باشد و یکی از مهم ترین کاربردهای آن استفاده در تولید گز می باشد که توسط برندهای معروف گز اصفهان مورد استفاده قرار می گیرد .
البته تولید گز در استان های دیگر مانند یزد، کرمان ، همدان و چهار محال و بختیاری نیز انجام می شود . در بین این شهرها گز بلداجی چهارمحال و بختیاری که استان همجوار اصفهان می باشد مانند برندهای معروف گز اصفهان مشهور می باشد و دارای کیفیت بالایی هم پای برندهای معروف گز اصفهان می باشد.
حال که با علت انتخاب برندهای معرف گز اصفهان برای انتخاب گز آشنا شدید ، در ادامه شما را با برندهای معروف گز اصفهان آشنا می کنیم .

گز کرمانی

گز کرمانی یکی از قدیمی ترین و معروف ترین برندهای گز اصفهان می باشد. گز کرمانی توسط فردی به نام حاج میرزا عبدالحسین کرمانی در سال 1281 در شهر اصفهان راه اندازی شد. گز کرمانی در طول زمان به علت کیفیت بالای محصولات خود توانسته است در بین مردم جای خود را باز کند . حتی در جریان جنگ جهانی دوم با وجود قحطی ها و کمبود مواد غذایی ، گز کرمانی کیفیت خود را از دست نداد و همچنان به تولید محصولات گز با کیفیت خود ادامه می داد. جالب است بدانید یکی از سوغاتی هایی که متفقین بعد از جنگ جهانی دوم از ایران برای خانواده های خود تهیه می کردند گز اصفهان از جمله گز کرمانی بود و جزو گز صادراتی اصفهان بود و در حال حاضر گز کرمانی جزو بهترین برندهای گز اصفهان می باشد.
فروشگاه گز کرمانی اصفهان خیابان عبدالرزاق می باشد و شعبه اصلی گز کرمانی اصفهان می باشد.البته گز کرمانی دارای شعبه های دیگر در اصفهان در خیابان چهارباغ بالا اصفهان و فرودگاه شهید بهشتی اصفهان نیز می باشد اما شعبه اصلی گز کرمانی اصفهان خیابان عبدالرزاق می باشد.
فروشگاه گز کرمانی اصفهان خیابان عبدالرزاق
قیمت محصولات گز کرمانی بر حسب نوع گز و درصد مغز و مواد اولیه متفاوت می باشد. گز کرماتی معمولا به دو صورت گز لقمه ای و گز آردی تولید می شود . پسته وبادام از مغزهای پراستفاده در تولید گز کرمانی اصفهان می باشد. در بعضی گزها پسته ، بعضی بادام و در بعضی مخلوطی از بادام و پسته استفاده می شود. از درصد مغزهای پر استفاده در تولید گز کرمانی اصفهان می توان به 18 ،28 ،38 ،40 و 42 درصد نام برد. نوع جعبه ی مورد استفاده در گز کرمانی معمولا مقوایی می باشد.

گز مظفری

گز مظفری هم یکی دیگر از برندهای معروف گز اصفهان می باشد. گز مظفری در سال 1310 توسط فردی به نام حاج محمد علی سید ظفری در شهر اصفهان افتتاح شد .
گز مظفری استان اصفهان، اصفهان
گز مظفری هم از زمان تولید تا کنون توانسته است کیفیت خود را حفظ کند و به عنوان یکی از برندهای معروف گز در اصفهان جایی برای خود باز کند.
در حال گز مظفری علاوه بر تولید گز که تولید اصلی آن می باشد در زمینه تولید انواع سوهان ها ، پولکی و نبات ، شیرینی های سنتی و میوه خشک نیز فعالیت دارد.
شعبه اصلی گز مظفری استان اصفهان، اصفهان و خیابان شیخ بهایی اصفهان می باشد . البته گز مظفری در تهران نیز شعبه دارد . برای دسترسی به شعبه گز مظفری در تهران باید به خیابان استاد مطهری شهر تهران مراجعه کنید.
قیمت گز محصولات مظفری هم بر حسب مواد اولیه مانند درصد مغز استفاده شده و نوع جعبه ای که برای نگهداری گز استفاده می کند متفاوت می باشد.گز مظفری هم معمولا گزهای خود را به دو صورت گز لقمه ای و گز آردی تولید می کند.
گز صادراتی اصفهان
بادام، پسته ، پسته انگبین و پسته بید مشک مغزهایی هست که در تولید محصولات گز مظفری استفاده می شود . درصد مغزهای مورد استفاده هم معمولا 28 ، 33و40 درصد می باشد.
نوع جعبه هایی که برای نگهداری گز مظفری استفاده می شود معمولا مقوایی ،فلزی،وکیوم،ترمه کادویی،طرح صندوقی،هاردباکس،چوب با طرح های مختلف مانند پیچک،درب قدیمی ، نقاشی شده ، ولوتوس و... می باشد.

گز آنتیک

گز آنتیک اصفهان یکی از برندهای معروف گز اصفهان می باشد که در سال 1371 هجری شمسی در شهر اصفهان و بر پایه تجربه ی 80 ساله خاندانی به نام دردشتی در اصفهان به وجود آمد.گز آنتیک اصفهان هم با کفیت خود توانسته است جای خود را در بین برندهای معروف گز اصفهان باز کند و جزو گز صادراتی اصفهان باشد.
شعبه اصلی و مرکزی گز آنتیک در خیابان چهارباغ بالا اصفهان می باشد.
گز آنتیک علاوه بر گز که تولید اصلی آن می باشد در زمینه تولید سوهان ،پولکی و نبات نیز فعالیت دارد.
قیمت بهترین گز اصفهان
محصولات گز آنتیک معمولا به سه صورت گز لقمه ای ، گز آردی و گز شکلاتی تولید می شود.قیمت محصولات گز آنتیک هم بر حسب نوع جعبه ، نوع گز و درصد مغز استفاده شده متفاوت می باشد. در تولید محصولات گز آنتیک معمولا از مغزهای بادام ، پسته و ترکیبی از این دو استفاده می شود. درصد مغز مورد استفاده در تولید محصولات گز آنتیک اصفهان معمولا 18 ، 25،28،30 ،35 و 40 درصد می باشد. نوع جعبه مورد استفاده در تولیدات گز آنتیک اصفهان معمولا مقوایی،چوبی و فلزی می باشد.

گز سکه

گز سکه هم یکی دیگر از برندهای معروف گز اصفهان می باشد که توسط فردی به نام عباسعلی گوهریان در سال 1346 هجری شمسی در شهر اصفهان تاسیس شد و مثل بقیه برندهای معروف گز اصفهان با تکیه بر دانش و کیفیت بالای محصولات خود توانسته جای خود را در بین مردم باز کند.
شعبه ی اصلی گز سکه در اصفهان خیابان امام خمینی می باشد.
محصولات گزسکه معمولا به صورت گز لقمه ای ، گز آردی،گز شکلاتی و گز پروبیوتیک می باشد. پروبیوتیک یک نوع باکتری می باشد که برای سسیستم گوارش بدن انسان بسیار مفید می باشد.
ایده جالب گز سکه در جعبه های گزی می باشد که مخصوص کودکان می باشد. گز سکه مخصوص کودکان جعبه هایی به صورت چمدان ، واگنی،استوانه ای و... داردکه شکل آن توجه کودکان را به خود جلب می کند. مغزهای مورد استفاده در محصولات گز سکه معمولا پسته ،بادام ، فندق و گردو می باشد.
برندهای گز اصفهان
برای شما مهم ترین برندهای گز اصفهان را معرفی کردیم .از برندهای دیگر گز اصفهان می توان به گز اشرافی،گز ویونا(قدس) و گز معراج اصفهان اشاره نمود.

خرید گز برندهای معروف گز اصفهان

برای خرید گز از برندهای معروف گز اصفهان می توانید به شعبه های آن در شهر اصفهان یا شهرهایی مثل تهران مراجعه کنید و محصول مورد نظر خود را تهیه کنید .اگر هم به مراکز فروش برندهای معروف گز اصفهان در شهر خود دسترسی ندارید بهترین گزینه خرید اینترنتی گز از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان می باشد.در این فروشگاه ها می توانید تنوعی از محصولات گز از برندهای معروف گز اصفهان و همچنین قیمت بهترین گز اصفهان را داشته باشید. در عین حالخیال شما می تواند  از بابت اصل بودن برندهای گز معروف اصفهان راحت باشد.

جمع بندی مطلب برندهای معروف گز اصفهان

در این مطلب شما رابا گز از جمله تاریخچه آن آشنا کردیم. سپس شما را برندهای معروف گز در اصفهان یعنی گز کرمانی،گز مظفری ، گز آنتیک وگز سکه آشنا کردیم . هر کدام از این برندها ی معروف گز اصفهان محصولات با کیفیتی تولید می کنند و انتخاب نوع برند برای خرید گز بر حسب سلیقه شما می تواند متفاوت می باشد. شما دوستان هم اگر تجربه ای در خرید گز از برندهای معتبر گز اصفهان دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذارید.
برای داشتن مطلب " برندهای معروف گز اصفهان " به صورت pdf بر روی لینک زیر کلیک کنید :
دانلود فایل الکترونیک برندهای معروف گز اصفهان

نظر خود را بگذارید

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه محصولات 0