شیرینی ساده و سریع

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: خوراکی ها تاریخ: 2020-03-11 دیدگاه: 0 بازدید: 38
اگر شما به شیرینی  علاقمند هستید و دوست دارید شیرینی ساده و سریع را در خانه درست کنید ما به شما طرز تهیه یک شیرینی ساده و سریع  را آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی در خانه شیرینی ساده و ارزان درست کنید و از خوردن آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید.
اگر شما به شیرینی علاقمند هستید و دوست دارید شیرینی ساده و سریع را در خانه درست کنید ما به شما طرز تهیه یک شیرینی ساده و سریع را آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی در خانه شیرینی ساده و ارزان درست کنید و از خوردن آن در کنار عزیزانتان لذت ببرید.

آشنایی با شیرینی

قبل از این که طرز تهیه شیرینی ساده و کم هزینه را توضیح دهیم ابتدا شما را با خود شیرینی آشنا می کنیم.
شیرینی یک خوراکی بسیار خوشمزه و خوش طمع می باشد که در ایران شیرینی ها را با انواع مختلف شهد و مغزهای مختلف مانند پسته،بادام و... درست می کنند.
ریشه اولین شیرینی هایی که در ایران درست شد به زمان ایران باستان بر می گردد. در قرن هفتم میلادی یک نوع کیک به نام لاویش درست می شد که در زمان خودش بسیار مشهور بود.
جو یکی از ماده های غذایی مهم در زمان ایران باستان بود که در تهیه شیرینی ها از آن استفاده می کردند. به این صورت که جو را نیم کوب می کردند و سپس با شیر و میوه مخلوط می کردند و به صورت حریره در می آوردند و نان و شیرینی را درست می کردند.
خرید انواع شیرینی جات

برای خرید محصولات شیرینی جات برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات شیرینی جات

شیرینی های ایران

در حال حاضر در کشور ایران در شهرهای مختلف می توانید انواع شیرینی جات مختلف با طعم های مختلف را پیدا بکنید که از خوردن هر کدام می توان لذت برد.
شیرینی ها را معمولا در مراسمات مختلف مانند دیدوبازدید،جشن تولد،عروسی ها ، مراسم ختم و یا مهمانی ها و دورهمی هایی که انجام می شود مورد مصرف قرار می دهند.
در هر منطقه ای از ایران می توانید انواع شیرینی جات را پیدا بکنید که علاقمندان خود را دارد.
از شهرهای مشهور ایران که شیرینی جات آن مشهور است می توان به اصفهان،یزد،کرمان و تبریز اشاره نمود.
از شیرینی های معروف اصفهان می توان گز ، پولکی ، نبات وسوهان عسلی را نام برد و می توانید هر کدام از این شیرینی جات را به عنوان یکی از سوغاتی های اصفهان با خود به شهر خود ببرید.
گزمفری-سوغات اصفهان
در شهر یزد که می توان آن را پایتخت شیرینی جات ایران نامید تنوع تعداد شیرینی جاتی که تولید می شود زیاد است . از جمله مهم ترین شیرینی جات سنتی یزد می توان موارد زیر را نام برد:
همانطور که مشاهده کردید تعداد شیرینی هایی که در شهر یزد تولید می شود زیاد است و می توانید هر کدام از انواع خوراکی های یزد را به عنوان سوغاتی یزد به شهر خود ببرید و از خوردن آن لذت ببرید.
پشمک-سوغات یزد
کرمان هم یکی از شهرهای کشور است که در آن انواع شیرینی جات را می توانید پیدا کنید از جمله شیرینی جات کرمان می توان به کلمپه،برشتوک، کماچ سهن و قطاب اشاره نمود.
کلمپه-سوغات کرمان
تبریز هم یکی از شهرهای ایران است که در آن انواع شیرنی جات خوشمزه پیدا می شود . از مهم ترین شیرینی جات تبریز می توان موارد زیر را نام برد:
نقل،نوقا،باقلوا،راحت الحلقوم،قرابیه،لوز،سجوق و...
نقل بادام-سوغات تبریز
ما مهم ترین شهرهای ایران که در آن انواع شیرینی جات تولید می شود را نام بردیم. در عین حال در بقیه شهرهای ایران هم می توانید شیرینی مربوط به آن شهر را پیدا کنید.
بسیاری از کسانی که از خارج کشور به ایران مسافرت می کنند انواع شیرینی جات ایران را به عنوان سوغات ایران با خود می برند.بعضی از برندهای معروف ایران مانند حاج خلیفه رهبر یزد و حاج عبدالله به علت کیفیت بالای تولیدات خود شیرینی جات آن ها مانند پشمک حاج عبدالله و... به خارج از کشور هم صادر می شود و مورد استقبال کشورهای دیگر مخصوصا کشورهای عربی منطقه قرار گرفته است.

شیرینی ساده وسریع

در این قسمت می خواهیم طرز تهیه یک شیرینی سریع و خوشمزه که این شیرینی ساده و کم هزینه هم باشد را به شما آموزش دهیم و بتوانید یک شیرینی ساده برای کودکان و خانواده خود درست کنید و از خوردن شیرینی عصرانه ساده در کنار آن ها لذت ببرید. در ادامه طرز تهیه شیرینی ساده و سریع بدون فر و هم با فر را توضیح می دهیم تا به هر روش علاقمند بودید بتوانید شیرینی های ساده و سریع را درست بکنید.

مواد اولیه شیرینی ساده وسریع

قبل از این که طرز تهیه شیرینی ساده و سریع خانگی را توضیح بدهیم ابتدا مواد زیر را تهیه بکنید:
پودر شکر: 1 پیمانه
گردو ی خرد شده : به مقدار لازم
پودر پسته: به مقدار کم
وانیل : به مقدار لازم
زرده تخم مرغ : 2 عدد

طرز تهیه یک شیرینی ساده و سریع

1-ابتدا سینی فر رابه به خوبی چرب کنید و یک کاغذ روغنی روی آن بگذراید.
2-زرده تخم مرغ و وانیل تهیه شده را مخلوط کنید و خوب بهم بزنید تا رنگ مخلوط روشن بشود .چیزی در حدود 1 دقیقه این کار زمان می برد.
3-بعد از این که رنگ مخلوط روشن شد پودر شکر را هم به بقیه مواد اضافه کنید. سپس دوباره مواد را با هم مخلوط بکنید و خوب به هم بزنیدطوری که رنگ آن سفید بشود و همین طور کش دار بشود. چیزی در حدود 3-4 دقیقه این کار زمان خواهد برد.
4- پس از سفید و کشدار شدن مواد گردو را هم به بقیه مواد اضافه کنید و با قاشق آن را خوب با مواد مخلوط بکنید.
5-بعد از این که این که گردو خوب با بقیه ی مواد مخلوط شد با یک قاشق مرباخوری مقداری از مواد را بردارید و روی سینی بگذراید و بقیه مواد ها را هم کم کم جدا کنید و با فاصله درون سینی فر بذارید. سپس سینی فر را در طبقه وسط و روی حرارت 150 درجه سانتی گراد به مدت 15-20 دقیقه بگذراید تا شیرینی شما پخته بشود و بتوانید از خوردن یک شیرینی ساده و سریع لذت ببرید.
شیرینی ساده و سریع
نکته ای که باید در مرحله ی آخر رعایت کنید این است که در این 15-20 دقیقه در فر را باز نکنید چون باعث میشه شیرینی شما پف نکند. همچنین درجه ی حرارت در بعض از فرها ممکن است فرق بکند و مواظب باشید موقع پخت حرارت زیادی به شیرینی خودتون ندید چون باعث میشه زیر شیرینی قهوه ای بشه و در عین حال وسط شیرینی خام بماند.اگر احساس می کنید حرارت فر شما زیاد است شیرینی را در طبقه ی بالای فر بپزید و اگر فر شما برقی است به جای150 درجه سانتی گراد دما را روی 130 درجه سانتی گراد قرار بدهید.

طرز تهیه شیرینی ساده و سریع بدون فر

خیلی از شما عزیزان شاید دسترسی به فر در منزل خود را نداشته باشید .برای این که شما هم بتوانید شیرینی ساده وسریع را درست کنید کافی است مراحل قسمت قبل را انجام بدهید.به این صورت یک سینی که هم اندازه سینی ای که در آن شیرینی را در فر درست می کنند تهیه کنید و بعد درجه ی حرارت بخاری منزلتان را نسبتا زیاد بکنید و سینی را روی بخاری قرار بدهید. چیزی در حدود 30-40 صبر کنید . بعد از این مدت اگر زیر شیرینی های شما طلایی شده بود یعنی شیرینی شما آماده شده است.در غیر این صورت 5 دقیقه دیگر صبر کنید تا پخت شیرینی ساده و سریع شما به صورت کامل کامل انجام بشود و بتوانید از خوردن شیرینی ساده و سریع خانگی در کنار عزیزانتان لذت ببرید.

شیرینی خوب از کجا بخرم؟

خیلی از افراد علاقمند هستند که شیرنی جات سنتی شهرهای مختلف را تهیه کنند و از خوردن آن لذت ببرند.در اکثر شهرها فروشگاه های کمی هستند که انواع شیرینی جات سنتی ایران را داشته باشند که شما بتوانید از آن جا شیرینی مورد علاقه خود را بخرید. اگر هم فروشگاهی پیدا بشود که انواع شیرینی جات ایران را داشته باشد شاید مساله ی بعدی که پیش بیاید کیفیت و زمان تولید محصول باشد که دوست داشته باشید شیرینی تازه و با کیفیت داشته باشید.
یکی از بهترین راه حل ها برای حل این مساله خرید اینترنتی شیرینی جات از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان می باشد.
در این فروشگاه های شما می توانید انواع شیرینی جات معروف شهرهای ایران از برندهای معتبر مانند حاج خلیفه رهبر یزد،حاج عبدالله،مظفری،کرمانی و... را داشته باشیدو خیال شما می تواند علاوه برتنوع محصول از لحاظ کیفیت شیرینی جاتی که قصد تهیه آن را دارید نیز راحت باشد.

جمع بندی مطلب شیرینی ساده وسریع

در این مطلب ابتدا شما را با خود شیرینی ،تاریخچه آن، انواع شیرینی جات ایران و... آشنا کردیم. در ادامه طرز تهیه شیرینی ساده وسریع خوشمزه را برای شما توضیح دادیم . امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما هم اگر تجربه ای در درست کردن شیرنی ساده و سریع خانگی دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.
برای داشتن مطلب " شیرینی ساده و سریع " به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید :

دیدگاه خود را بنویسید

بالا