شاخه‌ها

نماد اعتماد الکترونیکی

طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله

در این مطلب از وبلاگ سوغات اصفهان می خواهیم طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله برای شما توضیح دهیم. شما هم اگر به دنبال تهیه یک سوهان خوشمزه و خانگی هستید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.قبل از این که طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله را برای شما توضیح دهیم ابتدا شما را با خود سوهان آشنا می کنیم .
در این مطلب از وبلاگ سوغات اصفهان می خواهیم طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله برای شما توضیح دهیم. شما هم اگر به دنبال تهیه یک سوهان خوشمزه و خانگی هستید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

تاریخچه سوهان قم

قبل از این که طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله را برای شما توضیح دهیم ابتدا شما را با خود سوهان آشنا می کنیم .سوهان یکی ازانواع شیرینی جاتی می باشد که طعم بسیار خوشمزه ای دارد و همین امر باعث شده است به یک شیرینی محبوب در بین ایرانی ها تبدیل شود.
افتتاح و آشنایی مردم ایران با سوهان به زمان حکومت قاجارها بر می گردد . در یک مراسم باشکوه از کنار حرم مطهر و در حضور بزرگان زمان قاجار، فردی به نام ملا ابراهیم شماعی سوهان را معرفی کرد. در آن هنگام نام حلوا را بر روی سوهان گذاشته بودند!. اما بعد از این که بزرگان ناهار خوردند و سپس حلواها را خوردند ، دیدند که این حلواها مثل سوهان برنده است و غذا را هضم می کند و تصمیم گرفتند به علت این برندگی نام سوهان را جایگزین حلوا کنند.
طرز تهیه سوهان اصفهان

برای خرید محصولات سوهان اصفهان برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات سوهان اصفهان

هم اکنون بسیاری از کسانی که برای زیارت به قم می روند ، سوهان قم را به عنوان سوغاتی به شهر خود می برند و سوهان قم در همه ی جای کشور شناخته شده است . حتی بسیاری از مردم ایران و مسافرانی که از حاشیه خلیج به ایران برای زیارت حضرت معصومه به شهر مقدس قم سفر می کنند، سوهان قم را به عنوان سوغات ایران به کشور خود می برند.
سوهان قم به کشورهای حاشیه خلیج فارس و بعضی از کشورهای اروپایی هم صادر می شود و توانسته است بازاری در این کشورها برای خود دست و پا کند.
درست است که سوهان از قم شروع شد و شما می توانید انواع سوهان با کیفیت را در قم پیدا کنید ، در عین حال تولید سوهان در بعضی از شهر ها مانند اصفهان و زرند کرمان نیز انجام می شود . نوع سوهانی که در اصفهان تولید می شود سوهان عسلی می باشد و بیشتر این نوع سوهان در اصفهان تولید می شود. برای آشنایی با طرزتهیه سوهان اصفهان می توانید از مطلب " طرز تهیه سوهان اصفهان" که قبلا منتشر کرده ایم بازدید نمایید.

چرا باید سوهان مصرف کنیم ؟

قبل از این که طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله توضیح دهیم،شاید این سئوال پیش بیاید که سوهان قم را فقط باید برای این که خوشمزه است تهیه شود و مصرف شود؟!!! درست است که همین عامل خوشمزگی کافی است که باعث شود شما سوهان را دوست داشته باشید و مصرف کنید اما سوهان در کنار طعم شیرینی و دلپذیری که دارد دارای خواص نیز می باشد و شما از خواص سوهان قم نیز بهره مند می شوید . خواص سوهان به موادی است که در تهیه آن استفاده می شود مانند جوانه گندم. البته هنگام توضیح طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله با مواد مورد استفاده در تهیه سوهان قم به طور کامل آشنا می شوید .
سوهان قم دارای خواصی مانند بهبود پوست و مو، درمان گلو درد، مبارزه با افسردگی،تقویت سیستم دفاعی بدن، کاهش استرس،بهبود گوارش بدن و... می باشد . برای آشنایی کامل با خواص سوهان قم ، می توانید از مطلب " خواص سوهان " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید تا به طور کامل با خواص سوهان آشنا شوید و بیشتر به ارزش سوهان پی ببرید.
طرز تهیه دسر سوهان

طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله

در قسمت های قبل شما را با سوهان آشنا کردیم و بعضی از خواص سوهان را بررسی کردیم . در این قسمت می خواهیم طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله و کامل برای شما توضیح بدهیم.
قبل ازآموزش طرز تهیه سوهان قم باید بگویم سوهان را به شکل های گوناگون می توان تهیه کرد وبعضی از شهرها هم سوهان مخصوص به خود را تولید می کنند.ان شاالله درمطالبی دیگر شما را با طرز تهیه دسرسوهان قم، طرز تهیه سوهان کاشمر، طرز تهیه سوهان بدون فر، طرز تهیه سوهان حلوایی،طرز تهیه سوهان با سمنو،طرز تهیه سوهان ورقه ای، طرز تهیه سوهان صنعتی و... آشنا می کنیم. همان طور که در قسمت قبلا هم گفتیم طرز تهیه سوهان اصفهان که به سوهان عسلی هم معروف است قبلا منتشر کرده ایم که می توانید از مطلب " طرز تهیه سوهان اصفهان " بازدید کنید.
طرز تهیه سوهان بدون فر

مواد تشکیل دهنده سوهان قم

برای تهیه سوهان قم ابتدا مواد زیر را تهیه کنید تا در ادامه طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله را برای شما توضیح دهیم.
آرد سفید : 1 قاشق سوپ خوری
آرد جوانه گندم : 2 قاشق سوپ خوری
عسل : 2 قاشق غذاخوری
کره : 160 گرم
شکر:210 گرم
هل : 1/2 قاشق غذاخوری
بادکا:1/5 قاشق غذا خوری
گلاب : نصف لیوان
زعفران:نصف قاشق چای خوری
خلال بادام ویا پسته :150 گرم
هل : نصف قاشق چای خوری

طرز تهیه سوهان قم

پس از این که مواد لازم برای تهیه سوهان قم را تهیه کردید ، طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله طبق دستورالعمل زیر انجام بدهید.
1 - ابتدا یک قابلمه یا ماهی تابه بزرگ تهیه کنید و آرد جوانه گندم و آردی سفیدی که از قبل تهیه کرده اید را داخل آن بریزید و خوب با هم تفت بدهد. علت انجام این کار این است که بوی خامی که در آردها وجود دارد از بین برود.
2 - دراین مرحله پس از این که آرد ها را کامل با هم تفت دادید، گلاب و شکر تهیه شده را به آردها اضافه کنید . مواظب باشید که مواد به بدنه قابلمه یا ماهی تابه شما نچسبد. مواد را آن قدر هم بزنید تا کف کند.
3-بعد از این که مواد کف کرد، کره را به بقیه مواد اضافه کنید و دوباره هم بزنید ، وقتی مواد تهیه شد به جوش آمد عسل و بادکایی را که از قبل تهیه کرده اید را به آن اضافه کنید. نکته ای که باید توجه شود این است که حرارت باید کم باشد . مقداری صبر کنید تا موادرنگش خرمایی بشود.
4- بعد از این که رنگ مواد خرمایی شد،یک سینی تهیه کنید و کف آن را کاغذ فویلی بگذارید.مواد تهیه شده در مرحله قبل را به صورت داغ روی آن بریزید و خلال پسته و بادام را هم به روی آن بریزید. سپس سوهان را صاف و نازک کنید.برای این کار می توانید از گوشتکوب هم استفاده کنید . گوشتکوب را روی سوهان تهیه شده بکوبید تا کم کم صاف شود.
5 – در مرحله آخر و انتهای کار باید مدتی را صبر کنید تا موادسوهان شما خنک بشود. سپس سوهان را داخل ظرفی بچینید و از خوردن آن لذت ببرید.
طرز تهیه سوهان حلوایی

چرا سوهان کش می آید؟

بعضی از دوستان که طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله را پیش می برند شاید در انتهای کار سوهان آن ها مثل آدامس کش بیاید و از این موضوع نارحت هستند. علت کش آمد سوهان این است که مقدار بادکایی که در تهیه سوهان استفاده کرده اید زیاد بوده و همین امر باعث شده سوهان کش بیاید. پس در مقدار مواد استفاده در تهیه سوهان دقت بالایی به خرج دهید.

خرید سوهان قم

در قسمت قبل طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله را توضیح دادیم و می توانید یک سوهان خوشمزه را در منزل تهیه کنید. در عین حال برای بسیاری از مردم وقت تهیه سوهان وجود ندارد و دوست دارند سوهان قم را آماده بخرند و یا این که در نظر داشته باشند سوهان قم را به عنوان سوغات ایران و سوغات قم و یا سوغات اصفهان به شهرو کشور خود ببرند. برای خرید سوهان حتما به فروشگاه های معتبر فروش سوهان در شهر خود مراجعه کنید. تهیه سوهان نامرغوب نه تنها هیچ خاصیتی ندارد بلکه برای شما مضرر می باشد و به سلامت شما آسیب میرساند. اگر فروشگاه معتبری در محل زندگی شما وجود نداردبهترین راه خریداینترنتی سوهان می باشد. خرید اینترنتی سوهان و گز را حتما از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان انجام دهید . در این فروشگاه ها شما می توانید سوهان مرغوب و با کیفیت را تهیه کنید. قیمت سوهان در این فروشگاه ها مناسب می باشد. در کنار آن تنوع انواع سوهان مانند سوهان عسلی ، سوهان گزی و... را می توانید داشته باشید.

جمع بندی مطلب طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله

در این مطلب شما را با سوهان آشنا کردیم. طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله و نکاتی که باید رعایت شود را توضیح دادیم . در انتها هم برای کسانی که امکان تهیه سوهان قم را در منزل ندارند راه کارهایی برای تهیه سوهان اصل ارائه دادیم. شما هم اگر تجربه ای در تهیه سوهان در منزل دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذارید.
برای داشتن مطلب " طرز تهیه سوهان قم مرحله به مرحله " به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید:

نظر خود را بگذارید

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه محصولات 0