طرز تهیه قطاب گردویی

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: سوغات یزد تاریخ: 2020-03-07 دیدگاه: 0 بازدید: 121
در این مطلب شما را با قطاب آشنا می کنیم. در ادامه طرز تهیه قطاب گردویی  و نکات مهمی را که باید در تهیه قطاب گردویی رعایت کنید به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد.در انتها هم راهنمایی ها را برای تهیه قطاب آماده ارائه می دهیم. قبل از این که طرز تهیه قطاب گردویی را توضیح بدهیم بهتر دیدیم ابتدا شما را با خود قطاب و تاریخچه ی آن آشنا کنیم.
در این مطلب شما را با قطاب آشنا می کنیم. در ادامه طرز تهیه قطاب گردویی و نکات مهمی را که باید در تهیه قطاب گردویی رعایت کنید به صورت کامل برای شما توضیح خواهیم داد.در انتها هم راهنمایی ها را برای تهیه قطاب آماده ارائه می دهیم.

قطاب چیست و چگونه به وجود آمده است ؟

قبل از این که طرز تهیه قطاب گردویی را توضیح بدهیم بهتر دیدیم ابتدا شما را با خود قطاب و تاریخچه ی آن آشنا کنیم.
قطاب جزو دسته ی شیرینی جات می باشد و به واسطه ی طعم دلپذیر و شیرینی که دارد توانسته است توجه ها را به خود جلب کند.
متاسفانه زمان دقیق به وجود آمدن قطاب مشخص نیست در عین حال می توان با اطمینان گفت که در زمان حکومت قاجارها تولید قطاب در ایران انجام می شده است و به مرور زمان قطاب به یکی از انواع شیرینی جات پرطرفدار در بین مردم ایران تبدیل شد.
خرید قطاب

برای خرید محصولات قطاب یزد برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات قطاب یزد

قطاب سوغات یزد و کرمان

قطاب جزو شیرینی جاتی است که در شهر های کرمان و یزد بیشتر از بقیه ی نقاط ایران تولید می شود.
قطاب کرمان را معمولا به دو صورت قطاب گردویی و قطاب پسته ای درست می کنند.
قطاب کرمان
قطاب یزد در دو نوع قطاب سنتی یزد و قطاب عسلی تولید می شود. تفاوت این دو قطاب یزد در این است که در تهیه قطاب عسلی به جای استفاده از پودر شکر ،از عسل در تهیه قطاب یزد استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر با قطاب یزد می توانید از مطلب " قطاب یزد" که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید تا بیشتر با آن آشنا بشوید.
قطاب یزد بیشتر از قطاب کرمان مشهور است و نام قطاب به نام شهر یزد گره خورده است و به نوعی جزو میراث ناملوس شهر یزد به حساب می آید.
قطاب یزد
یکی از دلایلی که باعث شده است قطاب یزد و دیگر خوراکی های یزد مانندپشمک،باقلوا،شیرینی مخلوط، نان یزدی، سوهان یزدی و.... مشهور بشود و به نام یزد شناخته شود وجود برندهای معتبر و قدیمی مانند حاج خلیفه رهبریزد می باشد. حاج خلیفه رهبر یزد از سال 1295 هجری شمسی فعالیت خود را آغاز کرده و انواع شیرینی جات سنتی یزد را مانند قطاب ، پشمک ، باقلوا و... را تولید می کند و به علت مواد اولیه با کیفیت و دستگاه های بروز توانسته است جای خود را در میان مردم یزد و بقیه شهرهای ایران باز کند و بسیاری از کسانی که به شهر یزد مسافرت می کنند قطاب حاج خلیفه رهبر یزد و بقیه محصولات این شرکت را به عنوان سوغاتی های یزد با خود می برند. حتی محصولات حاج خلیفه رهبر یزد به خارج از کشور از ایران نیز صادر می شود و به عنوان سوغات ایران مورد استقبال قرار گرفته است.برای آشنایی کامل با قطاب حاج خلیفه می توانید از مطلب " قطاب حاج خلیفه " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید.برای آشنایی با طرز تهیه قطاب یزدی هم می توانید از مطلب " طرز تهیه قطاب یزدی" که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید تا با طرز تهیه قطاب یزد به صورت کامل آشنا بشوید.
قطاب حاج خلیفه

طرز تهیه قطاب گردویی

در این قسمت طرز تهیه قطاب گردویی را به طور کامل برای شما توضیح می دهیم.طرز تهیه قطاب پسته ای مانند قطاب گردویی می باشد.فقط به جای پودر گردو از پودر پسته استفاده می شود.در ادامه طرز تهیه قطاب ساده گردویی را توضیح می دهیم و در آینده هم فیلم طرز تهیه قطاب گردویی را برای شما قرار می دهیم.
قطاب گردویی را می توان هم با فر و هم بدون فر تهیه کرد که ما طرز تهیه قطاب در فر و بدون فر را توضیح می دهیم تا با هر دو روش آشنا بشوید.

مواد اولیه قطاب گردویی

قبل از این که طرز تهیه قطاب گردویی را بیان کنیم نیاز است تا مواد زیر را تهیه کنید:
ماست : 2/3 لیوان
تخم مرغ : 1 عدد
روغن یا کره آب شده : 2 قاشق غذا خوری
بیکینگ پودر : 2 قاشق غذا خوری
نمک : نوک قاشق چای خوری
گردو : 100 گرم
آرد:2 لیوان
پودر قند : به مقدار لازم
پودر زنجبیل و دارچین :1/2 قاشق چای خوری
پودر هل : 1 قاشق چای خوری

مواد لازم برای کاور قطاب گردویی

آرد : ½ لیوان
پودر قند : به مقدار لازم

مراحل تهیه قطاب گردویی

در این قسمت طرز تهیه قطاب گردویی را مرحله به مرحله شرح می دهیم.
1-ابتدا بیکینگ پودر،ماست،تخم مرغ،روغن و عسل را در ظرفی ریخته و خوب با هم مواد را مخلوط کنید تا به صورت یکدست در بیاید. آرد را هم بعد از الک کردن به بقیه ی مواد اضافه کنید و همین طور که آرد را اضافه می کنید مواد را هم مرتب هم بزنید. مقدار اضافه کردن آرد تا زمانی است که یک خمیر بسیار نرم و به صورت یکدست ایجاد بشود. توجه کنید که مقدار آرد زیاد نشود چون باعث می شود قطاب گردویی شما پف نکند و همچنین ترد نشود.در ادامه یک ظرف را تهیه و کف آن را خوب چرب کنید و خمیر را در ظرف بذارید و روی ظرف خود را سلفون بکشید و 2 ساعت به آن اجاز بدهید در دمای طبیعی محیط بماند.
2-در این فاصله بهتر است مواد میانی قطاب گردویی را آماده بکنید.برای تهیه مواد مواد میانی قطاب گردویی فقط کافی است پودر گردو را با پودر هل،دارچین و زنجبیل خوب مخلوط کنید.
3-بعد از این که دو ساعت تمام شد. بر روی سطحی آرد بپاشید و خمیر را بر روی آن قرار بدهید. سپس خمیر را با استفاد از وردنه به ضخامت .5 سانتی متر باز کنید و با استفاده از کاتری که دارید به اندازه پنج سانتی متر برش بزنید.فقط دقت کنید که خمیر قطاب خیلی لطیف است بنابراین باید دقت کنید که خیلی نازک نشود.روی خمیرهایی که برش خورده است مقداری از مواد میانی قطاب که قبلا تهیه کرده اید بریزید و خمیر را با استفاده از دستان خود به صورت کامل جمع کنید و به صورت گلوله مانند لوله بکنید و لبه های خمیر را هم به خوبی به یکدیگر بچسبانید.
4- ماهیتابه ای را که دارای گودی تقریبا خوبی است را تهیه کنید و روغن را درون آن بریزید و روی حرارت قرا بدهید. وقتی که روغن خوب داغ شد قطاب ها را درون روغن قرار بدهید. بهتر است قطاب ها درون روغن به صورت شناور باشند تا روغن کمتری به خود بگیرند.شعله ی گاز هم باید ملایم باشد و همچنین در هنگامی که دارید قطاب ها را سرخ می کنید خوب قطاب ها را درون روغن حرکت بدهید تا به اندازه کافی پف کنند.
5-برای درست کردن کاور قطاب گردویی آرد و پودر قند را بعد از الک کردن درون یک بشقاب قرار بدهید و با هم مخلوط بکنید.بعد از این که قطاب های شما به اندازه ی کافی سرخ شد آن را از درون ظرف روغن در بیاورید و اجازه بدهید روغن های آن چکه بکند و از قطاب گردویی خارج بشود.سپس قطاب گردویی را دورن ظرفی که مخلوط آرد و قند بود قرار بدهید و تمام قسمت های قطاب گردویی را با این مخلوط خوب بپوشانید و کاور کنید. همچنین ظرف را هم خوب تکان بدهید تا تمام قسمت های قطاب گردویی را بپوشاند . به این ترتیب قطاب گردویی شما آماده است.
قطاب گردویی
ان شاالله در آینده طرز تهیه قطاب دامغان و طرز تهیه قطاب آملی رو که جزو قطاب های خوشمزه هستند را نیز برای شما قرار می دهیم.

طرز تهیه قطاب گردویی در فر

طرز تهیه قطاب در فر هم ساده می باشد . کافیست فر را روشن کنید و دمای آن را روی 180 درجه سانتی گراد قرار بدهید. سپس سینی فر را خوب چرب کنید و قطاب را درون سینی فر قرار بدهید. سینی فر را در ادامه به مدت 25 دقیقه درون فر و در طبقه وسط بگذارید.زمانی که رنگ قطاب ها طلایی رنگ شد ، قطاب ها را از فر خارج کنید و طبق مرحله 5 قسمت قبل درون کاور قطاب بغلطانید و از خوردن قطاب گردویی خوشمزه لذت ببرید.

چرا قطاب ترک میخورد؟

یکی از دلایل ترک خوردن قطاب می تواند اضافه کردن گلاب باشد. گلاب خاصیتی که دارد این است که در حین سرخ شدن تبخیر می شود. پس توصیه ما به شما این است که گلاب را حذف کنید تا قطاب گردویی شما ترک نخورد.

خرید قطاب

برای کسانی که امکان تهیه قطاب گردویی و بقیه انواع قطاب را ندارند بهتر است که خرید قطاب را از برندهای معتبر مانند حاج خلیفه رهبر یزد تهیه کنند تا خیال آن ها بابت کیفیت قطاب راحت باشد. در صورت عدم دسترسی به مراکز فروش قطاب حاج خلیفه یزد در شهر شما بهترین گزینه خریداینترنتی قطاب از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان می باشد. در این فروشگاه ها می توانید انواع خوراکی های یزد ، خوراکی های اصفهان و بقیه شهرها را با قیمت مناسب از برندهای معتبر مانند حاج خلیفه رهبریزد و .. پیدا کنید .

جمع بندی مطلب طرز تهیه قطاب گردویی

در این مطلب ابتدا شما را با قطاب از جمله تاریخچه و شهر های تولید کننده آن آشنا کردیم. سپس در ادامه طرز تهیه قطاب گردویی و مواردی را که در تهیه آن باید رعایت کنید را به صورت کامل توضیح دادیم. شما هم اگر تجربه ای در طرز تهیه قطاب گردویی در منزل دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذارید.
برای داشتن مطلب " طرز تهیه قطاب گردویی " به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید :

دیدگاه خود را بنویسید

بالا