طرز تهیه قطاب یزدی

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: سوغات یزد تاریخ: 2020-03-02 دیدگاه: 0 بازدید: 162
در این مطلب ابتدا شما را با خود قطاب از جمله تاریخچه قطاب آشنا می کنیم. در ادامه طرز تهیه قطاب یزدی خوشمزه را برای شما توضیح می دهیم و شما طرز تهیه قطاب یزدی خانگی  رابه طور کامل فرا می گیرید. پس با ما در ادامه همراه باشید.
در این مطلب ابتدا شما را با خود قطاب از جمله تاریخچه قطاب آشنا می کنیم. در ادامه طرز تهیه قطاب یزدی خوشمزه را برای شما توضیح می دهیم و شما طرز تهیه قطاب یزدی خانگی رابه طور کامل فرا می گیرید. پس با ما در ادامه همراه باشید.

قطاب چگونه به وجود آمد؟

قبل از این که طرز تهیه قطاب یزدی را توضیح دهیم ابتدا شما را با خود قطاب آشنا می کنیم .
قطاب یکی از انواع شیرینی جات می باشد که با توجه به طعم شیرین و دلپذیری که دارد توانسته است توجه ها را به خود جلب کند.
زمان دقیقی برای پیدایش قطاب وجود ندارد.بعضی از روایتگران تاریخ پیدایش قطاب را به قبل از پیدایش اسلام نسبت می دهند و می گویند که قطاب قبل از پیدایش اسلام در ایران هم وجود داشته است . اما چیزی که قطعی است و می توانیم با اطمینان به شما بگویم این است که قطاب از زمان حکومت قاجارها در ایران به وجود آمده است و به علت طعم دلپذیری که داشت توانست به راحتی جای خود را در بین مردم باز کند.
خرید قطاب یزدی

برای خرید محصولات قطاب یزد برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات قطاب یزد

قطاب در چه شهرهایی از ایران تولید می شود ؟

بهترین قطاب های ایران را می توانید در استان های یزد و کرمان پیدا کنید. دلیل این که قطاب در این دو استان بیشتر از بقیه ی استان های کشور مورد توجه قرار گرفته است به موقعیت اقلیمی این دو استان بر می گردد.یکی از اصولی که همواره وجود داشته است این بوده که رژیم غذایی و سبک غذایی متناسب با اقلیم همان منطقه انتخاب می شد. شهرهای کرمان و یزد به علت این که در مناطق خشک وبیابانی کشور قرار گرفته اند مصرف شیرینی جات مخصوصا قطاب در زمستان ها زیاد است .

قطاب یزد

یزد یکی از استان های کشور است که مردم آن را با انواع شیرینی جات مانند قطاب،پشمک،باقلوا و.... می شناسند. قطاب یزد هم یکی از انواع شیرینی جاتی است که در شهر یزد تولید می شود.
قطاب یزد
قطاب یزد به علت طعم بی نظیری که دارد توانسته به سرعت جای خود را در میان مردم باز کند و مورد مصرف قرار گیرد. بسیاری از مردم که به شهر یزد سفر می کنند قطاب یزدی را در کنار انواع شیرینی جات به عنوان یکی از سوغاتی های یزد با خود می برند. یکی از دلایل محبوبیت طعم قطاب یزد را می توان در هلی که در تهیه آن استفاده شده و همچنین شکر کمی که نسبت به انواع دیگرخوراکی ها استفاده می شود جستجو کرد. شما قطاب را می خورید بدون این که دل شما را به علت شیرینی زیاد بزند و از طعم بی نظیر آن هم لذت می برید. در قسمت بعد که طرز تهیه قطاب یزدی را توضیح می دهیم بیشتر با مواد آن آشنا می شوید.برای آشنایی بیشتر با قطاب یزدی می توانید از مطلب " قطاب یزد " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید تا بیشتر با قطاب یزد آشنا بشوید.

طرز تهیه قطاب یزدی

در این قسمت طرز تهیه قطاب یزدی در منزل را به طور کامل برای شما توضیح می دهیم و شما به طور کامل با طرز تهیه قطاب یزدی خانگی آشنا می شوید .قطاب یزدی را می توان به صورت های گوناگون مانند با فر و بدون فر درست کرد . ما در این مطلب طرز تهیه قطاب یزدی بدون فر را توضیح می دهیم . در آینده مطالبی در مورد طرز تهیه قطاب یزدی خانگی در فر برای شما قرار می دهیم و شما  را به طور کامل با طرز تهیه قطاب یزدی در فر آشنا می کنیم.
طرز تهیه قطاب یزدی شامل دو قسمت می شود .یکی شامل تهیه خمیر قطاب و یکی تهیه میان قطاب که در ادامه به طور کامل طرز تهیه قطاب یزدی را توضیح می دهیم.

مواد اولیه خمیر قطاب یزدی

برای تهیه خمیر قطاب یزدی مواد زیر را باید تهیه کنید. در این مطلب چون طرز تهیه قطاب دونفره را توضیح می دهیم ، مقداری که در نظر گرفته شده است برای دو نفر می باشد و اگر قصد تهیه قطاب یزدی برای بیش از دو نفر دارید به نسبت افرادی که قصد تهیه قطاب را دارید مواد را زیاد کنید.
بیکینگ پودر :1/2 قاشق چای خوری
آرد: به میزان لازم
زرده تخم مرغ : 1 عدد
روغن مایع : 3 قاشق غذا خوری
شیر یا ماست : ½ پیمانه

طرز تهیه قطاب یزدی اصل

1- ابتدا زرده تخم را به خوبی هم بزنید تا خوب از حالت لختگی خارج بشود. سپس شیر یا ماست،روغن مایع و بیکینگ پودر را هم به زرده تخم مرغ اضافه بکنید و مواد را خوب با هم مخلوط بکنید.
2- در این مرحله آرد را به بقیه مواد اضافه کنید طوری که خمیر حالت نرم و لطیفی به خودش بگیرد . سپس خمیر تهیه شده را به مدت 2 ساعت درون یخچال منزل خود قرار بدهید. در این فاصله می توانید از فرصت استفاده کنید و مواد میانی قطاب را آماد کنید.
3- خمیر را پس از این که از یخچال خارج کردید به کمک وردنه خوب باز کنید و قالب بزنید. سپس به اندازه یک قاشق چای خوری از مواد میانی قطابی که تهیه کرده اید وسط خمیر قرار بدهید و خمیر را بپیچید یا آن را به صورت گرد در بیاورید.
4- در انتها قطاب را درون روغن به صورتی که روغن روی قطاب را خوب بگیرد سرخ بکنید. پس از سرخ شدن روغن اضافی را بگیرید. بعد از این که خنک شد قطاب را درون پودر قند بغلطانید. برای این که قطاب یزدی شما عطر و طعم بهتری بگیرد می توانید از پودرهل هم علاوه بر پودر قند برای غلطاندن قطاب ها استفاده کنید.همچنین برای سرخ کردن قطاب ها حرارت باید کم باشد و تا جایی که می شود از قابلمه کوچک برای سرخ کردن قطاب ها استفاده کنید.

مواد میانی قطاب یزدی خانگی

پودر پسته :40 گرم
عسل:2 قاشق غذا خوری
پودر قند:100 گرم
هل ساییده شده: 1 قاشق چای خوری
بادام پرک : 100 گرم
گلاب : 2 قاشق غذا خوری

طرز تهیه مواد میانی قطاب یزد

1- بادام پرک تهیه شده را به همراه پودر قند خوب آسیاب کنید و از درون الک رد بکنید.
2- سپس این مخلوط را به همراه پودر پسته،هل ساییده شده،گلاب و عسل درون ظرفی با هم ترکیب کنید به طوری که مایه ی یکدستی درست شود . بهتر است برای این کار ظرفی را انتخاب کنید که خوب گود باشد و به این تریب مواد میانی شما برای قرار دادن درون خمیر قطاب آماده می شود.
طرز تهیه قطاب یزدی
در این مطلب طرز تهیه قطاب یزدی را به طور کامل توضیح دادیم .قطاب یزدی را به روش های دیگر هم می توان تهیه کرد که در آینده مطالبی در مورد طرز تهیه قطاب قدیمی، طرز تهیه قطاب گردویی و طرز تهیه قطاب یزدی با فربرای شما قرار می دهیم تا شما به طور کامل با طرز تهیه انواع قطاب های یزدی با روش های گوناگون آشنا بشوید.

قطاب حاج خلیفه رهبر یزد

در قسمت قبل طرز تهیه قطاب یزدی را بیان کردیم در عین حال خیلی ها تمایل دارند که بهترین قطاب یزد را به طور آماده تهیه کنند. در شهر یزد کارگاه تولید قطاب زیاد است اما یکی از بهترین کارگاه های تولید قطاب برند حاج خلیفه رهبر یزد می باشد.
حاج خلیفه رهبر یزد یکی از برندهای خوشنام و قدیمی یزد است که از سال 1295 هجری شمسی کار خود را آغاز کرده است و علاوه برتولید قطاب انواع دیگر خوراکی های یزد مانند پشمک،باقلوا،نان یزدی،کیک یزدی،لوز یزدی، شیرینی مخلوط و... را تولید می کند و به علت استفاده از مواد با کیفیت و دستگاه های بروز توانسته است بهترین شیرینی جات سنتی یزد را تولید کنند.
قطاب حاج خلیفه
ما در مطلب دیگری قطاب حاج خلیفه را توضیح دادیم و شما می توانید با دیدن مطلب " قطاب حاج خلیفه " به طور کامل با قطاب حاج خلیفه رهبریزد آشنا بشوید . در این مطلب فیلم طرز تهیه قطاب یزدی حاج خلیفه که در کارگاه ها تولید شده است را قرار داده ایم و می توانید با طرز تهیه قطاب یزدی در کارگاه حاج خلیفه رهبر یزد آشنا بشوید.
برای تهیه قطاب حاج خلیفه یزد می توانید به صورت حضوری به شعبه های تولیدی حاج خلیفه رهبر یزد در شهر خود مراجعه کنید .اگر هم دسترسی به محصولات حاج خلیفه رهبر یزد در شهر شما مقدور نیست، بهترین گزینه خرید اینترنتی قطاب از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان می باشد. در این فروشگاه می توانید انواع خوراکی های یزد از جمله قطاب یزد را از برند های معتبر مانند حاج خلیفه را تهیه کنید .قیمت قطاب یزد در این فروشگاه هم مناسب است و هم شما محصول اصل را دریافت می کنید.

جمع بندی مطلب طرز تهیه قطاب یزدی

در این مطلب ابتدا شما را با قطاب و تاریخچه آن آشنا کردیم . در ادامه طرز تهیه قطاب یزدی را به طور کامل برای شما توضیح دادیم .شما هم اگر تجربه ای در درست کردن قطاب یزدی خانگی دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذارید.
برای دانلود طرز تهیه قطاب یزدی به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید :

دیدگاه خود را بنویسید

بالا