ظروف مسی

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: صنایع دستی اصفهان تاریخ: 2019-10-12 دیدگاه: 0 بازدید: 55
برای استفاده از ظروف مسی برای اولین بار بهتر است که ابتدا یکی دو لیوان شیر در آن بجوشانید. خاصیتی که شیر دارد این است که اولا  ظروف مسی رو ضد عفونی می کند و ثانیا از زود سیاه شدن زود هنگام ظروف مسی جلوگیری می کند.

دوستان و همراهان فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان در این مطلب می خواهیم شما رو با ظروف مسی و فواید آن و قیمت خرید و... آشنا کنیم.

قبل از این که بعضی از فواید ظروف مسی رو برای شما همراهان فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان بیان کنیم کمی در مورد خواص مس برای بدن با شما صحبت می کنیم.

آشنایی با مس

مس  یکی از ماده های ضروری بدن است و در بدن تمام افراد وجود دارد. مقدار مس در یک فرد معمولی باید بین 100 تا 150 میلی گرم باشد .مس در به وجود آمدن گلبول های قرمز در بدن تاثیر دارد.این ماده در جلوگیری از پیری زودرس و تولید انرژی در بدن نقش حیاتی دارد.

کمبود مس در بدن

در قسمت قبل در مورد فواید مس در بدن توضیح دادیم اما باید اشاره کنیم که کمبود مس در بدن می تواند عوارض بدی برای بدن داشته باشد.

یکی از علل ریزش مو و توقف رشد مو می تواند کمبود مس در بدن باشد که خیلی ها از آن غافل هستند. کمبود مس در بعضی موارد می تواند موجب کم اشتهایی شود.بی حالی و رنگ پریدگی می تواند یکی از علل آن کمبود مس در بدن باشد. این چند مورد بعضی از عوارضی بود که کمبود مس می تواند برای بدن ایجاد کند .

ظروف مسی

حال که از نقش مس در بدن گفتیم  و این که کمبود مس در بدن چه عوارضی می تواند داشته باشد. درادامه شما را با فواید ظروف مسی  و نکاتی در مورد خریدظروف مسی ،ساخت ظروف مسی و...آشنا می کنیم.

ساخت ظروف مسی در بیشتر مناطق کشور انجام می شود اما ظروف مسی اصفهان و ظروف مسی زنجان شهرت بیشتری دارد و ساخت ظروف مسی در این دو شهر به صورت جدی تر دنبال می شود و هنرمندان متبحر و زیادی در این دو شهر به ساخت ظروف مسی با کیفیت اقدام می کنند که می توانید برای خرید ظروف مسی و ظروف مسی قدیمی به این دوشهر مراجعه کنید یا درصورتی که امکان رفتن به این دو شهر رو ندارید می توانید از فروشگاه های آنلاین که فروش اینترنتی ظروف مسی رو انجام می دهند ، به خرید ظروف مسی خود اقدام کنید . فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان یکی از فروشگاه اینترنتی فعال در این زمینه  می باشد که ظروف مسی اصل رو با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار شما می گذارد و شما می توانید باخیال راحت محصولات خود را سفارش دهید و دیگرنگران تشخیص ظروف مسی اصل با غیر اصل نباشید.

ظروف مسی

برای خرید ظروف مسی اصفهان اینجا کلیک کنید.

خرید ظروف مسی اصفهان

استفاده از ظروف مسی برای اولین بار

برای استفاده از ظروف مسی برای اولین بار بهتر است که ابتدا یکی دو لیوان شیر در آن بجوشانید. خاصیتی که شیر دارد این است که اولا ظروف مسی رو ضد عفونی می کند و ثانیا از زود سیاه شدن زود هنگام ظروف مسی جلوگیری می کند.

فواید ظروف مسی

در این قسمت  بعضی از فوایدی که ظروف مسی و مس در بدن ایجاد می کند رو برای شما بیان می کنیم:

1 – آبی که در ظروف مسی نگهداری میشود باعث حذف سلول ها ی چربی می شود و این امر به کاهش چربی بدن و حفظ تعادل وزن بدن کمک می کند .

2 – مس به جذب آهن دربدن و جلوگیری از کم خونی کمک می کند.

3 – مس به دلیل این که آنتی اکسیدان دارد روند پیر شدن رو به تاخیر می اندازد.

4 – مس برای قلب هم مفید است و فشار خون را کنترل می کند و از ایجاد پلاک جلوگیری می کند.

5 – بدن انسان برای تامین انرژی به مقدار زیادی یون مس نیاز دارد و وجودش در بدن در افزایش انرژی بدن تاثیر بسزایی دارد.

6- مس نقش قابل توجهی در التیام زخم ها دارد و روند التیام زخم ها رو تسریع می بخشد.

7- مس باعث جلوگیری از بیماری تیروئید در بدن می شود . یکی از علل بیماری تیروئید، حالا چه تیروئید پرکار و چه تیروئید کم کار کمبود مس در بدن می باشد.  نوشیدن آب در ظروف مسی می تواند عملکرد غده ی تیروئید رو بهبود ببخشد.

8- مس در افزایش عملکرد مغز هم تاثیر دارد و باعث عملکرد سریع تر و کارامدتر مغز می شود.

9- مس در جلوگیری به ابتلا از سرطان نقش دارد. یکی از علل ایجاد سرطان رادیکال ها و عادات غذایی ناسالم است . چون مس به عنوان یک عامل ضد رادیکال عمل می کند به ما در پیشگیری از سرطان کمک می کند.

10- مس می تواند به اکسیژن رسانی در خون کمک کند و به عنوان حمل کننده اکسیژن در خون عمل کند.

11- مس در جلوگیری از تشنج هم نقش دارد و این به علت وجود خواص ضد تشنجی در مس می باشد.

12- مس به همراه روی در نگهداری رنگ چشمان شما تاثیر دارد و به حفظ زیبایی رنگ چشم های شما کمک می کنند.

13- علاوه بر خاصیت مس در ظروف مسی که اشاره شد، خود ظروف مسی هم برای تزیین هم به کار می رود و تزیین ظروف مسی می تواند دکوراسیون آشپزخانه شما رو دگرگون کند و بستگی به سلیقه شما زیبایی خاصی رو بدهد.

ظروف مسی اصفهان

 

جمع بندی کلی

در این مطلب شما همراهان عزیز فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان رو با ظروف مسی و نقشی که مس در بدن ایجاد می کند و این که کمبود آن چه معایبی دارد آشنا کردیم.

برای خرید ظروف مسی و قیمت ظروف مسی اصفهان ، اعم از قیمت ظروف مسی دکوری، کاربردی ،ظروف مسی تزیینی و...  می توانید از فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان دیدن نمایید و خیالتان بابت خرید اینترنتی ظروف مسی اصفهان راحت باشد .فروشگاه اینتنرتی سوغات  تضمین فروش اینترنتی ظروف مسی اصفهان اصل رو با بهترین کیفیت رو به شما میدهد و خیال شما می تواند بابت اصل بودن و قیمت و کیفیت مناسب راحت باشد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

بالا