شاخه‌ها

نماد اعتماد الکترونیکی

مضرات نبات

در این مطلب مضرات نبات از جمله مضرات نبات داغ برای کودکان و... را بررسی میکنیم. در انتها توصیه هایی برای خرید نبات اصل به شما ارائه می کنیم . پس با ما در ادامه مطلب مضرات نبات همراه  باشید.قبل از این که مضرات نبات از جمله مضرات نبات در طب سنتی و مضرات نبات برای کبد و... را بررسی کنیم . بهتر دیدیم ابتدا شما را با خود نبات آشنا کنیم و در قسمت های بعد مضرات نبات را بررسی کنیم.
در این مطلب مضرات نبات از جمله مضرات نبات داغ برای کودکان و... را بررسی میکنیم. در انتها توصیه هایی برای خرید نبات اصل به شما ارائه می کنیم . پس با ما در ادامه مطلب مضرات نبات همراه باشید.

نبات چیست؟

قبل از این که مضرات نبات از جمله مضرات نبات در طب سنتی و مضرات نبات برای کبد و... را بررسی کنیم . بهتر دیدیم ابتدا شما را با خود نبات آشنا کنیم و در قسمت های بعد مضرات نبات را بررسی کنیم.
خرید نبات اصفهان

برای خرید محصولات نبات اصفهان برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید محصولات نبات اصفهان

نبات را می توان نوعی قند دانست و زیر مجموعه این دسته قرار می گیرد. نبات به معنی گیاه می باشد. در مورد تاریخ به وجود آمدن نبات منبع موثقی در دست نیست ولی از زمان های گذشته تا الان مصرف نبات در شبه قاره هند و ایران بیش تر ازبقیه نقاط جهان بوده است .
تولید و مصرف نبات در ایران از زمان های قدیم در شهر اصفهان بیش تر از بقیه ی نقاط ایران بوده است و به عنوان یکی از سوغاتی های اصفهان در کنار گز، پولکی ، صنایع دستی و... شناخته شده است.

طبع نبات از نظر طب سنتی

طبع نبات از نظر طب سنتی گرم است و مصرف آن برای کسانی که دچار سردی می باشند مفید می باشد. شما با مصرف چایی نبات یا آب جوش نبات می توانید علاوه بر گرمی بدن خود خستگی ذهنی و فکری روز خود را برطرف کنید و مغز را سرحال کنیدو این از خواص نبات برای مغز می باشد. در مطلب دیگری به طور کامل طبع نبات از نظر طب سنتی را توضیح داده ایم . برای آشنا شدن با این موضوع می توانید از مطلب " طبع نبات از نظر طب سنتی " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید.
بعض ها از مضرات چای نبات صحبت می کنند و  یکی از مضرات چایی نبات را قند وشیرینی بیش از حد آن می دانند و حتی بعضی می گویند چای نبات چاق کننده است . مصرف چای نبات به میزان لازم و معمول نه تنها شما را چاق نمی کند بلکه به علت گرمی می تواند کمی سوخت و ساز بدن شما را بالا ببرد و در زمینه لاغری نیز نقشی هر چند کوتاه هم داشته است . نکته ی اصلی در مصرف چایی نبات همانطور که گفته شده مصرف به اندازه و معقول آن می باشد.
بهترین ماده ی غذایی را هم شما به میزان زیاد مصرف کنید نه تنها برای شما مفید نمی باشد بلکه می تواند بدن شما را دچار آسیب کند و به شما صدمه بزند . پس در کل مصرف هر ماده ی غذایی به میزان معقول آن توصیه می شود و هیچ ماده ای از جمله نبات مصرف زیاد آن سودی برای شما نخواهد داشت.

مضرات نبات چیست؟

در این قسمت می خواهم مضرات نبات از جمله مضرات نبات در طب سنتی را برای شما بیان کنیم و شما را از خطرهایی که ممکن است پیش رو داشته باشید آشنا کنیم.
ماده ی اولیه ای که در تهیه نبات،قند و شکر استفاده می شود کاملا مشابه می باشد. ولی نباتی که در نهایت تشکیل می شود از لحاظ کریستال های تشکیل شونده با قند و شکر متفاوت می باشد و به همین دلیل است کاربرد نبات از قند و شکر بیشتر است و دارای طبع گرمی می باشد که در امراضی مانند دل درد، رفع اسهال ، بهبود گوارش و.... موثر و مفید است.
البته در نوع کریستال هایی که نبات از آن تشکیل می شود و این که این نوع کریستال ها برای انسان مفید است یا خیر نظر قطعی ای وجود ندارد.

نبات و چاقی

نبات به علت این که نوعی قند می باشد و ماده ی اولیه آن با قند و شکر یکسان می باشد مصرف بیش از حد آن می تواند باعث اضافه وزن شما بشود که صدها امراض را در پی آن برای شما به همراه داشته باشد.

نبات و دیابت

یکی از این بیماری های خطرناک که با مصرف زیاد نبات شما را تهدید می کند دیابت می باشد . بنابراین مصرف نبات برای کسانی که دچار دیابت هستند اصلا به هیچ وجه توصیه نمی شود و مصرف نبات برای کسانی که دچار دیابت می باشند ممنوع می باشد زیرا همانطور که خدمت شما توضیح دادیم ماده ی اصلی نبات ، قند و شکر یکسان است و مصرف زیاد آن میزان قند خون را به طرز قابل توجهی بالا می برد و برای افراد سالم و مخصوصا کسانی که دچار دیابت هستند دردسر ساز می شود.
مصرف زیاد نبات در کارکرد کبد مشکل ایجاد می کند و یکی از مضرات نبات اختلال در عملکرد کبد می باشد

مضرات نبات داغ برای نوزاد

مضرات نبات داغ برای نوزاد
یکی از مضرات نبات داغ برای نوزادن زیر 6 ماه می باشد. بسیاری ازمادرها و پدرها بعد از این که نوزاد آن هابه دل درد و دل پیچه دچار می شود برای کاهش درد آن ها از نبات داغ استفاده می کنند که برای نوزادان زیر 6 ماه به هیچ وجه توصیه نمی شود زیرا نبات داغ در جذب مواد مغذی شیر مادر تداخل ایجاد می کند و نبات چون ممکن است نوزاد را سیر کند مانع از این می شود که کودک در ادامه بخواهد از شیر مادر تغذیه کند. بنابراین یکی از مضرات نبات برای کودکان زیر 6 ماه می باشد.

مضرات نبات زرد

نبات را معمولا به صورت نبات سفید و نبات زرد که به آن نبات زعفرانی می گویند تولید می کنند. مساله ای که در تولید نبات زعفرانی وجود دارد این است که با توجه به قیمت بالای زعفران تعدادی از کارگاه های تولید نبات از ماده ها و جوهرهای زرد رنگ برای رنگ دار کردن نبات استفاده می کنند .
مضرات نبات چیست
مصرف این جوهر زردرنگ می تواند فرد را دچار بیماری هایی کند که از جمله آن  ها می توان موارد زیر را نام برد :
1 – در کودکان مشکل بیش فعالی ایجاد می کند.
2 – مشکلات پوستی مانند پورپورا برای پوست بدن ایجاد می کند .
3 – معظلات گوارشی و آسمی هم با مصرف این جوهرهای زرد رنگ برای بدن ایجاد می شود.
4 –برای کسانی که دچار میگرن هستند باعث تشدید بیماری آن ها می شود.
5- غده ی تیروئید را دچار اختلال می کند و در کارکرد صحیح آن اختلال ایجاد می کند.
6- تاری دید هم ممکن است با مصرف جوهرهای زرد رنگ ایجاد شود.
بنابراین به شما توصیه می شود از نبات سفید به جای نبات زرد استفاده کنید . مضرات نبات سفید از نبات زرد بسیار کمتر است و خطرات کمتری شما را تهدید خواهد کرد.

خواص نبات

در قسمت های قبل از مضرات نبات و نکته هایی که باید در مصرف نبات رعایت کنید گفتیم. نبات در کنار مضرات دارای خواص گوناگونی هم هست که از جمله آن ها می توان موارد زیر را نام برد:

خواص نبات در سرماخوردگی

خواص نبات در سرماخوردگی
بر خلاف نظر خیلی ها که از مضرات نبات برای سرماخوردگی می گویند، مصرف نبات نه تنها برای سرما خوردگی مضر نیست، بلکه مصرف آن می تواند در بهبود سرماخوردگی شما موثر باشد. نبات می تواند گلوی شما را نرم کند و خلط موجود در سینه شما را خالی کند . همچنین نبات  برای کاهش سرفه و درد سینه وگرفتگی صدایی که ممکن است با سرماخوردگی برای شما پیش بیاید مفید و موثر است.

خواص نبات در کاهش درد قاعدگی

یکی از کاربردهای نبات استفاده داغ آن قبل از دوران قاعدگی هست . طرز تهیه نبات داغ برای پریودی کاملا ساده است .کافی است چند روز قبل از این که پریود بشوید. مقداری نبات را در آب جوش ریخته و حل کنید و به صورت روزانه قبل از این که دچار پریود شوید مصرف کنید. این کار باعث می شود در دوران قاعدگی درد شما کاهش بیابد.

خواص نبات در درمان اسهال

یکی از خواص نبات در درمان اسهال کودکان می باشد. برای این کار باید از نبات سوخته استفاده کرد و آن را به خورد کودکان داد تا جلوی اسهال آن ها گرفته شود . شاید بعضی های که نمی دانستند که نبات سوخته برای چی خوبه جواب خود را گرفته باشند.

خرید نبات اصفهان

برای خرید نبات اصفهان حتما به فروشگاه های معتبر مراجعه کنید و از برندهای معتبر خرید نبات خود را انجام دهید. همانطور که در قسمت های قبل گفته شد خرید نبات از مراکز و برندهای غیر معتبر می تواند بیماری ها و عوارض خطرناکی برای شما داشته باشد. یکی از بهترین راه ها برای تهیه نبات ، خریداینترنتی نبات از فروشگاه های معتبر مانند فروشگاه سوغات اصفهان می باشد. نبات عرضه شده در این فروشگاه ها از برندهای معتبر مانند آنتیک ، مظفری و... می باشدو خیال شما می تواند بابت اصل بودن نبات دریافتی،کیفیت نبات و همچنین قیمت نبات راحت باشد.

جمع بندی مطلب مضرات نبات

در این مطلب شما را با نبات آشنا کردیم و از مضرات نبات و نکته هایی که باید هنگام مصرف نبات رعایت کنید گفتیم . همچنین بعضی از خواص نبات را هم برای شما ارائه دادیم. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد . شما هم اگر تجربه ای در مصرف نبات دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذراید.
برای داشتن مطلب " مضرات نبات " به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید :

نظر خود را بگذارید

کد QR

محصولات بازدیدشده

محصولی وجود ندارد
مقایسه محصولات 0