ملیه کاری

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: صنایع دستی اصفهان تاریخ: 2019-10-16 دیدگاه: 0 بازدید: 51
ملیله کاری جزو صنایع دستی می باشد. اگر بخواهیم تاریخچه ملیله کاری رو بررسی کنیم به 330 تا 550 قبل از میلادبرمی خوریم . این تاریخچه به ما از قدیمی و اصیل بودن این هنر خبر می دهد .در زمان حال حاضر هم این هنر بیشتر در شهرهای اصفهان، زنجان و بروجرد دنبال می شود .

دوستان و همراهان عزیز فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان دراین مطلب می خواهیم شما رو بیشتر با هنر ملیله کاری آشنا بکنیم.

تاریخچه ملیله کاری

ملیله کاری جزو صنایع دستی می باشد. اگر بخواهیم تاریخچه ملیله کاری رو بررسی کنیم به 330 تا 550 قبل از میلادبرمی خوریم . این تاریخچه به ما از قدیمی و اصیل بودن این هنر خبر می دهد .
اگر بخواهیم تاریخچه آمدن ملیله کاری درایران رو برای شما بگوییم ، آمدن هنر ملیله کاری در ایران به دوران ساسانی بر می گردد. در آن زمان ملیله کاری جزو هنر های گران قیمت بود و برای طبقه ی اشرافی جامعه ساخته میشد یا به قولی جزو کالاهای لوکس آن زمان محسوب میشد!
در زمان حال حاضر هم این هنر بیشتر در شهرهای اصفهان، زنجان و بروجرد دنبال می شود . در بین این سه شهر هنر ملیله کاری در اصفهان به صورت جدی تر دنبال می شود و ملیله کاری اصفهان در کشور مشهوراست و شهرت دارد . شما در شهر اصفهان می توانید هنرمندان متبحر و با تجربه ای رو پیدا کنید که به صورت حرفه ای ملیله کاری رو کار می کنند.

جنس ملیله کاری

حال که با تاریخچه ملیل کاری و این که این هنر در کدام شهرهای ایران رواج دارد . می خواهیم در این قسمت شما رو با خود ملیله کاری آشنا بکنیم .
ملیله کاری جزو هنر صنایع دستی می باشد. این هنر شاخه ی فلز کاری می باشد که با مفتول های نازک نقره و مس انجام می شود.

نمونه محصول ملیله کاری

برای خرید ملیله کاری اصفهان اینجا کلیک کنید.


از ملیله در زمان حاضر بیشتر در ساخت ظروف مانند شیرینی خوری ، کاسه ، بشقاب ، گلدان ، شکلات خوری ، آجیل خوری، سرویس چای خوری و... استفاده می شود و شما می توانید اوج هنر و زیبایی ملیله کاری رو در ظروف ساخته با ملیله کاری اعم از ملیله کاری نقره یا ملیلکه کاری با مس و حتی ملیله کاری طلا مشاهده کنید و به علت زیبایی و جلای خاصی که دارد امروزه هنر ملیله کاری طرفدارن زیادی در بین مردم پیدا کرده است و خرید محصولات ملیله کاری زیاد شده است . همچنین این هنر در ساخت جواهرات هم استفاده می شود و جواهرات ملیله کاری هم طرفدارن خاص خود رو دارد . در کل ملیله کاری رو می توان تلفیق هنر و زیبایی دانست.
شما همراهان عزیز می توانید محصولات ملیله کاری با کیفیت و با طرح های زیبا و چشم نواز رو از فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان تهیه کنید و از بابت کیفیت و اصل بودن اجناس خیالتان راحت باشد.

یادگیری هنر ملیله کاری

از آن جا که هنر ملیله کاری در چند دهه اخیرو مخصوصا چند سال اخیر رواج خوبی پیدا کرده است ، شما عزیران می توانید در صورت علاقمندی به هنر ملیله کاری به یاد گیری آن اقدام کنید و از این طریق به کسب درآمد بپردازید. آموزش ملیله کاری در اصفهان راحت تر از بقیه شهر ها می باشد و کارگاه ملیله کاری در اصفهان به اندازه کافی وجود دارد. در این شهر هنرمندان زیاد و با تجربه ی زیادی وجود دارد که می توانید در کنار آن ها این هنر رو ، مخصوصا آموزش ملیله کاری روی ظروف رو فرا بگیرید و سپس با کسب تجربه و دانش محصولات رو خودتان تولید کنید و خودتان اقدام به تولید محصولات ملیله کاری کنید و از این طریق کسب در آمد کنید.
البته برای کسانی که وقت مراجعه حضوری و فراگیری ملیله کاری ندارند می توانند فیلم آموزش ملیله کاری رو که توسط بعضی از هنرمندان این کار تولید شده تهیه کنند و اقدام به آمووزش دیدن بکنند . اما به نظر ما بهتر است که در صورت امکان هنر ملیله کاری به صورت حضوری آموزش دیده شود . زیرا تجربه ی هنر مندان ملیه کاری و مسائلی که در این حوزه وجود دارد رو نمی توان در فیلم آموزشی به دانشجویان هنر ملیله کاری یاد داد .

شاید برای بعضی از شما همراهان عزیز فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان این سئوال پیش آمده باشد که آیا در صورت فراگیری این هنر می توان روی درآمد آن حساب کرد و کلا بازار خوبی دارد و قیمت محصولات ملیله کاری چقدر است ؟
در جواب سئوال این عزیزان باید عرض کنیم که هنر ملیله کاری در حال حاضر بازار خوبی دارد در عین حال باید به این نکنه توجه نمود که میزان درآمد شما رابطه مستقیمی با تجربه و کیفیت کار شما دارد واین طور نیست که قیمت ملیله کاری زنجان با قیمت ملیله کاری اصفهان تفاوت داشته باشد. هر چه شما بتوانید با کسب تجربه و دانش هنر خود رو افزایش دهید و محصولات ملیله کاری با کیفیت تری تولید کنید مسلما درآمد شما بالاتر خواهد رفت و می توانید محصولات بشتری بفروشید . پس در کل می توانم به شما عزیزان عرض کنیم که در صورت علاقمندی و پشتکار و مداومت در یادگیری هنر ملیله کاری و کسب تجربه می توانید به کسب در آمد بپردازید و در عین حال به علت این که هنر ملیله کاری زیبا و چشم نواز است حس خوبی رو بعد ازایجاد هر محصول ملیله کاری داشته باشد.

محصول ملیله کاری

مراحل ملیله کاری

حال که با هنر ملیله کاری آشنا شدید شاید برای شما این سئوال پیش بیاید که مراحل ساخت ملیله کاری چیست و از چه ابزارهایی در ساخت ملیله کاری استفاده می شود. ما به طور مختصر این موارد رو برای شما توضیح می دهیم.

وسایل مورد نیاز ملیله کاری

مواد اولیه ای که در ساخت ملیله کاری استفاده می شود طلا ، نقره و مس می باشد. اما عمده ترین ماده ای که در ساخت ملیله کاری مورد استفاده قرار می گیرد نقره می باشد.
از سایر موادی که در ملیله کاری مورد استفاده قرار می گیرد می توان به جوهر گوگرد ، موم ،زاج سفید و تیزاب اشاره نمود.

ابزارهای ملیله کاری

ابزارهایی که در ساخت ملیله کاری استفاده می شود عبارتند از :
کوره، بوته،حدیده،ریژه،دستگاه نورد،دمبوری،انبر آتش کاری،مته برقی،تخته تاب،قیچی،فرچه،آینه سوهان، قالب ریخته گری و دندانه

روش ساخت ملیله

روش ساخت ملیله کاری طولانی است ودر این مطلب نمی گنجد اما به طور مختصر می توان گفت ساخت ملیله کاری شامل ساخت نوارملیله و ساخت محصول ملیله می باشد.


جمع بندی

دراین مطلب از فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان شما را  با هنر ملیله کاری آشنا کردیم ، تاریخچه آن رو بررسی کردیم ،مراحل یادگیری آن رو بررسی کردیم و مختصری در مورد مراحل ساخت ملیله کاری صحبت کردیم . جالب است بدانید ملیله کاری با کاغذ هم که جزو طرح های تزیینی هم هست ایحاد می شود. در این روش با استفاده از نوارهای کاغذ و چسب طرح های زیبا و تزیینی ایجاد می کنند. امیدوارم شما با خواندن این مطلب با زیبایی های هنر ملیله کاری آشنا شده باشید .اگر هم شما عزیران اطلاعات بیشتر دارید و تجربه ای از خرید محصولات ملیله کاری دارید لطفا در قسمت نظرات با بقیه در میان بگذارید . اگر هم قصد خرید محصولات ملیله کاری با کیفیت و اصل رو دارید می توانید با خیال راحت از فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان دیدن نمایید و به خرید محصول ملیله کاری خود اعم ازملیله کاری با مس و ملیله کاری با نقره و.. اقدام کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

بالا