نکات پخت شیرینی برنجی

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: سوغات کرمانشاه تاریخ: 2020-03-18 دیدگاه: 0 بازدید: 183
در این مطلب  طرز تهیه شیرینی برنجی با پیمانه و نکات پخت شیرینی برنجی را به طور کامل توضیح می دهیم و شما را با فوت و فن شیرینی برنجی آشنا می کنیم تا بتوانید یک شیرینی برنجی خوشمزه را در منزل تهیه کنید .پس در ادامه با همراه باشید.
در این مطلب طرز تهیه شیرینی برنجی با پیمانه و نکات پخت شیرینی برنجی را به طور کامل توضیح می دهیم و شما را با فوت و فن شیرینی برنجی آشنا می کنیم تا بتوانید یک شیرینی برنجی خوشمزه را در منزل تهیه کنید .پس در ادامه با همراه باشید.

شیرینی برنجی چگونه به وجود آمد؟

قبل از این که طرز تهیه شیرینی برنجی در مایکروفر و نکات مهم در پخت شیرینی برنجی را توضیح دهیم ابتدا به طور مختصر شما را با چگونگی به وجود آمدن شیرینی برنجی یا نان برنجی آشنا می کنیم.
شهر کرمانشاه به علت قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم و همچین کربلا مسافران زیادی را در خود می دید. مشکلی که همواره برای مسافران وجود داشت این بود که به دنبال ماده ای غذایی بودند که هم ارزش غذایی و هم ماندگاری بالایی داشته باشد تا بتوانند در طول مسیر طولانی خود از آن استفاده بکنند.
خرید شیرینی برنجی

برای خرید شیرینی برنجی برروی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید شیرینی برنجی


مردم کرمانشاه برای رفع این مشکل دست به کار شدند و در زمان حدود 150 سال و در زمان حکومت قاجارها در ایران توانستند ماده ی غذایی به نام نان برنجی یا شیرینی برنجی را درست کنند که این نیاز زائران را برطرف کند. شیرینی برنجی هم ماندگاری و هم ارزش غذایی بالا داشت و همان چیزی بود که زائران نیاز داشتند.
شیرینی برنجی را در کرمانشاه معمولا در مراسمات و دورهمی ها و مخصوصا در ایامی مثل نوروز، شیرینی برنجی عید را برای پذیرایی از مهمانان درست می کنند.
شیرینی برنجی را در حال حاضر علاوه بر کرمانشاه در قزوین ، شمال ، یزد و چند شهر دیگر ایران و همچنین بعضی از کشورهای عربی هم درست می شود و مورد مصرف قرار می گیرد.
برای آشنایی بیشتر با شیرینی برنجی می توانید از مطلب " شیرینی برنجی " که قبلا منتشر کرده ایم بازدید کنید تا به طور کامل با نان برنجی یا شیرینی برنجی آشنا بشوید.
شیرینی برنجی کرمانشاهی

در ادامه طرز تهیه شیرینی برنجی کرمانشاه و نکات مهم پخت شیرینی برنجی را توضیح می دهیم ودر آینده در مطالبی دیگر طرز تهیه نان برنجی عربی،شیرینی برنجی قزوین و.. را آموزش می دهیم.

طرز تهیه شیرینی برنجی

در این قسمت طرز تهیه نان برنجی یا شیرینی برنجی و در قسمت بعد نکات پخت شیرینی برنجی را توضیح می دهیم.

مواد اولیه شیرینی برنجی

پودر قند : 175 گرم یا یک پنجم لیوان فرانسوی پر
محلول آب و گلاب: نصف لیوان
تخم مرغ بزرگ : 1 عدد
پودر هل : 1 قاشق چای خوری
آرد برنج : 500 گرم
زعفران دم کرده : به مقدار لازم
روغن جامد : 250 گرم یا یک لیوان فرانسوی پر
نکته ای که باید یادآور شویم این است که وقتی می گویم طرز تهیه شیرینی برنجی با پیمانه ، منظور ما از پیمانه ،لیوان فرانسوی دسته دار می باشد.همچنین برای محلول آب و گلاب بهتر است که سه قاشق غذاخوری گلاب باشد و بقیه اش آب.
لیوان فرانسوی برای تهیه شیرینی برنجی

طرز تهیه شیرینی برنجی با پیمانه

1- ابتدا زرده تخم مرغ و سفیده تخم مرغ را از هم جدا کنید. در ادامه سفید تخم مرغ را در یک ظرف بریزید و با استفاده از همزن آن را خوب هم بزنید تا حجیم و سفت تر بشود.
2- در یک ظرف دیگر زرده ی تخم مرغ تهیه شده را با پودر قند مخلوط و توسط همزن خوب هم بزنید تا سبک و روشن بشود.
3- سفیده تخم مرغ مرحله اول را با پودر هل به زرده ی تخم مرحله ی قبل اضافه کنیدو هم بزنید. آرد برنج را هم به آرامی به بقیه مواد اضافه کنید و به صورت آرام هم بزنید. محلول آب و گلابی که تهیه کرده اید نیز مثل آرد کم کم اضافه کنید و خمیر تهیه شده را خوب ورز بدهید. نکته ای که باید در این مرحله توجه کنید این است که محلول آب و گلاب را به مقداری اضافه کنید که خمیر به اندازه ی کافی لطیف شود.
4- در این مرحله خمیر مرحله قبل را به دو قسمت تقسیم می کنیم.یک قسمت را کاری به آن نداشته باشید و به صورت ساده باشد و قسمت دیگر را زعفران دم کرده ای که از قبل تهیه کردید و بهتر است غلیظ باشد را با کمی آب به خمیر اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم طوری که در نهایت خمیر زرد رنگ و به صورت یکدستی ایجاد بشود. سپس خمیرها را برای استراحت به مدت 24 ساعت درون یخچال منزل خود قرار دهید.
5- بعد از 24 ساعت خمیرها را از درون یخچال خارج کنید و اجازه بدهید دمای خمیر با محیط یکسان شود.سپس به اندازه یک گردو یا قاشق چای خوری از خمیر را جدا کرده و درون سینی فر قرار می دهیم.بقیه ی خمیر را هم به همین شکل جدا کرده وبا فاصله درون سینی بچینید . سپس سینی را درون فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد به مدت 20-25 دقیقه قرار دهید و پس از این زمان شیرینی برنجی تهیه شده را از فر خارج کنید و از خوردن یک شیرینی برنجی خوشمزه لذت ببرید.
طرز تهیه شیرینی برنجی

نکات پخت شیرینی برنجی

در قسمت قبل طرز تهیه شیرینی برنجی یا نان برنجی را توضیح دادیم. در این قسمت نکات مهم پخت شیرینی برنجی را توضیح می دهیم تا به طور کامل با نکات تهیه شیرینی برنجی آشنا بشوید.
1- یکی از نکات پخت نان برنجی استفاده از مواد اولیه ای می باشد که دارای کیفیت بالا می باشد مخصوصا در آرد برنج که جزو مواد اصلی در تهیه شیرینی برنجی می باشد.بهتر است که آرد برنج ایرانی تهیه کنید و آرد برنج و پودر قند را هم قبل از استفاده چند بار الک کنید.
2- در قسمت آموزش تهیه شیرینی برنجی گفتیم دمای فر 170 درجه سانتی گراد باشد. با این حال شما باید دمای فر را با فر منزل خودتان تنظیم کنید. مثلا اگر فر منزل شما برقی باشد دمای 140 درجه ی سانتی گراد برای پخت شیرینی برنجی کفایت می کند و این هم یکی از نکات تهیه نان برنجی بود.
3-یکی از نکات پخت شیرینی برنجی استفاده از روغن به اندازه ی کافی می باشد. بعضی ها برای خوش طمع تر شدن از روغن بیش تری استفاده می کنند و همین علت خشک شدن شیرینی برنجی آن ها می شود.
4-یکی از نکات دیگر پخت شیرینی برنجی این است که بعد از این که شیرینی برنجی را بعد از پخت از فر خارج کردید به آن دست نزنید تا به صورت کامل خنک بشود. چون شیرینی خیلی داغ ممکن است با کوچکترین برخوردی پودربشود و یا شکل خود را از دست بدهد و زحمات شما در تهیه شیرینی برنجی بر باد برود.
6- از نکات دیگر پخت شیرینی برنجی این است که گلاب را در تهیه شیرینی برنجی به هیچ عنوان حذف کنید . به خاطر این که آرد برنج به رطوبت نیاز دارد که گلاب این رطوبت را به خوبی تامین می کند. در صورت حذف گلاب شیرینی برنجی شما خشک می شود و این مورد هم علت خشک شدن شیرینی برنجی می باشد. راه حل این است که کمی از گلاب را کم کرده و زعفران دم کرده به جای آن اضافه کنید یا این که کلا از عرق بهار نارنج به جای گلاب در تهیه شیرینی برنجی استفاده کنید.
7- از نکات مهم پخت در شیرینی برنجی عدم حذف استراحت دهی به خمیر می باشد. برای این که خمیر شما خوب شکل بگیرد و چربی با خمیر یکدست بشود و روغنی پس داده نشود حتما باید 24 ساعت خمیر را درون یخچال منزل خود نگهداری کنید.
8- در تهیه شیرینی برنجی نمی شود از روغن مایع به جای روغن جامد استفاده نمود.تنها کاری که می توان کرد این است که نصف روغن جامد را با کره جایگزین کنید به این صورت که کره و روغن جامد را داخل ظرفی بریزد و روی آب بخار قرار بدهید تا به صورت کامل آب بشود و خوب بهم بزنید. سپس به مدت 24 ساعت ظرف را درون یخچال قرار بدهید. در کل پیشنهاد ما این است که در صورت امکان تهیه روغن کرمانشاهی ، حتما از این روغن در تهیه شیرینی برنجی استفاده کنید زیرا طعم شیرینی برنجی را بسیار خوشمزه تر می کند و از خوردن شیرینی برنجی لذت بیشتری می برید. این هم یکی دیگر از نکات پخت شیرینی برنجی بود.
9- بعضی ها از سوخته شدن ته شیرینی برنجی خود گلایه می کنند. برای رفع این مشکل به جای استفاده از سینی خود فر بهتر است از سینی آلومینیومی یا گالوانیزه استفاده کنیدو سینی را در طبقه ی وسط فر خود قرار بدهید. این هم یکی از نکات مهم در پخت شیرینی برنجی بود که خدمت شما بیان کریم.
امیدواریم که با نکات پخت شیرینی برنجی که خدمت شما توضیح دادیم در نهایت بتوانید یک شیرینی برنجی خوشمزه را در منزل تهیه کنید.

شیرینی برنجی خوب از کجا بخریم ؟

برای خرید شیرینی برنجی حتما به شیرینی فروشی های معتبر شهر خود مراجعه کنید و یا این که از برندهای معتبر مانند نان برنجی حاج نصرالله نوری که سال هاست در زمینه تولید نان برنجی و بقیه انواع سوغاتی های کرمانشاه  مانند نان خرمایی،کاک و ... فعایت می کنند شیرینی برنجی خود را تهیه کنید.
نان برنجی کرمانشاهی حاج نصرالله نوری

در صورت عدم دسترسی به مراکز و برندهای معتبر نان برنجی در شهر خود بهتر است خرید اینترنتی نان برنجی را از فروشگاه های اینترنتی معتبر مانند فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان که سال هاست در این زمینه فعالیت می کنند انجام دهید تا خیال شما بابت کیفیت و قیمت نان برنجی راحت باشد.

جمع بندی مطلب نکات پخت شیرینی برنجی

در این مطلب ابتدا مختصری از تاریخچه به وجود آمدن شیرینی برنجی گفتیم. در ادامه طرز تهیه شیرینی برنجی در مایکروفر و نکات پخت شیرینی برنجی را خدمت شما توضیح دادیم تا شما هم بتوانید شیرینی برنجی خوشمزه را در منزل تهیه کنید. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. شما هم اگر تجربه ای در تهیه شیرینی برنجی دارید لطفا از طریق قسمت نظرات با بقیه دوستان خود در میان بگذارید.
برای داشتن مطلب " نکات پخت شیرینی برنجی " به صورت pdf بر روی دکمه ی زیر کلیک کنید :

دیدگاه خود را بنویسید

بالا