کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: صنایع دستی اصفهان تاریخ: 2019-10-21 دیدگاه: 0 بازدید: 60
کشکول یک ظرف است که در زمان های بسیار قدیم  هم استفاده می شده است . در آن زمان ها کشکول توسط درویش ها استفاده می شده و به نوعی حالت روحانی به خود گرفته بود و هر کس در منازل کشکول رو نگهداری می کرد نشان از علاقه آن شخص به تصوف بود .

در این مطلب می خواهیم شما عزیزان رو با کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب آشنا کنیم .

کشکول

ابتدا می خواهیم شما رو با کشکول آشنا کنیم. خود کشکول یک ظرف است که در زمان های بسیار قدیم هم استفاده می شده است . در آن زمان ها کشکول توسط درویش ها استفاده می شده و به نوعی حالت روحانی به خود گرفته بود و هر کس در منازل کشکول رو نگهداری می کرد نشان از علاقه آن شخص به تصوف بود . در زمان های بسیار قدیم جنس کشکول از پوست میوه مانند نارگیل بود و یا ازفلزوسفال بود.

کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب

در زمان های جدید نوع ساخته شدن و کاربرد کشکول تفاوت پیدا کرده است. جنس کشکول در زمان جدید معمولا ازمس هست که بر روی آن قلمزنی انجام می شود یا بر روی آن فیروزه کوبی می شود و یا تر کیبی از این دوهنر است که به آن کشکول قلم و فیروزه فیروزه کوبی گفته می شود . کشکول فیروزه کوب در زمان حاضر جنبه تزیینی بیشتر دارد . هر چند جنبه کاربردی هم می تواند داشته باشد و مثلا شما می توانید ازکشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب برای نگهداری گز استفاده کنید که در این صورت هم جنبه تزیینی وهم جنبه کاربردی پیدا می کند.
در این بین جنبه تزیینی کشکول فیروزه کوب بیشتر است و کشکول اعم ازقلم و فیروزه فیروزه کوب یا کشکول فیروزه کوب زیبایی فوق العاده خاصی دارد و تلفیفی از هنر و زیبایی می باشد. برای همین در زمان حال این نوع کشکول ها طرفداران زیادی پیدا کرده است.

خرید کشکول فیروزه کوب

برای خرید فیروزه کوب اصفهان اینجا کلیک کنید.

خرید کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب

قیمت کشکول قلم و فیروزه فیروزه کوب

قبل از این که بخواهیم در مورد قیمت کشکول فیروزه کوب با شما صحبت کنیم ، باید این نکته رو خدمت شما عرض کنیم که محصولات فیروزه کوب بیشتر درشهر اصفهان عرضه می شود و فیروزه کوبی اصفهان مادر تمام شهرها می باشد.
برای کسانی که دسترسی به اصفهان ندارند می توانند محصولات مسی یا محصولات فیروزه کوب و صنایع دستی رو از فروشگاه های اینترنتی خرید آنلاین کنید که در این بین فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان با داشتن تنوع محصولات و کیفیت بالا می تواند نیاز شما عزیزان رو در خرید محصولات فیروزه کوب برطرف کند.
شما عزیزان همچنین در صورت علاقمندی به کشکول قلم و فیروزه فیروزه کوب و یا کلا محصولات فیروزه کوبی می توانید این هنر را نزد هنر مندان با تجربه و متبحر که در این زمینه تخصص دارند فرا بگیرید و خود به تولید هنر فیروزه کوبی یا قلمزنی بپردازید.
اما شاید سئوالی که برای شما پیش بیاید که در صورت تولید محصولات فیروزه کوب و قلم زنی مانند کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب چه در آمدی نصیبتان می باشد ؟ جواب این سئوال رو می توان به تبحر و تجربه شما خلاصه کرد.
منظور ما از تبحر و تخصص این است که شما باید محصولات با کیفیتی تولید کنید تا بتوانید مشتریان خود رو داشته باشید و محصولات با کیفیت همیشه مشتریان خود رو دارند . برای تولید محصولات با کیفیت مثلا محصولات فیروزه کوب ، چاره ای جز کسب تجربه ندارید که این امر نیز با مرور زمان به دست می آید. هر چند قرار گرفتن در کنار هنرمندان با تجربه این کار و کارآموزی در کنار آن ها می تواند سرعت رشد شما رو چند برابر کند.

قلمزنی

شاید برای شما عزیزان فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان این سئوال پیش بیاید که قلمزنی که در کشکول قلم و فیروزه فیروزه کوب استفاده می شود چیست .
در مورد قلم زنی باید بگوییم که این هنر جزو صنایع دستی به حساب می آید و جزو هنرهای سنتی ایران نیز می باشد و در زمان های بسیار قدیم هم ،هنر قلم زنی انجام می شده هست که می توان به دوره هخامنشیان و ساسانیان اشاره نمود.
هنر قلمزنی به تزیین و کندن نقش های مختلف و متفاوت بر روی اشیای فلزی گفته می شود . اشیاء فلزی معمولا مس ، طلا ، نقره و برنج است . که در بین این اشیاء فلزی معمولا از مس استفاده می شود . علت انتخاب مس این است که مس نسبت به بقیه اشیاء اولا نرم تر است و ثانیا به راحتی شکل می گیرد و قلمزنی بر روی آن بسیار راحت تر از اشیاء فلزی دیگر است و اکثر محصولاتی هم که شما عزیزان در بازار مشاهده می کنید از جنس مس است که قلمزنی بر روی آن ها انجام شده است .

شکول قلم وفیروزه

فیروزه کوبی

حال برای شما شاید این سئوال پیش بیاد که حالا این فیروزه کوبی که بر روی کشکول فیروزه کوب یا کلا محصولات دیگر استفاده می شود چیست . ما قبلا در وب سایت مطالبی رو در مورد فیروزه کوبی قرار دادیم که شما می توانید با کلیک بر روی فیروزه کوبی و کلیک بر روی صنایع دستی اصفهان فیروزه کوبی، مطالب مربوط به فیروزه کوبی رو بخوانید و اطلاعات جامعی درمورد فیروزه کوبی به دست آورید.

مراحل ساخت و ایجاد قلمزنی

مواد اولیه قلم زنی

مواد اولیه قلمزنی معمولا مس و برنج و آلیاژهایی از این دو می باشد

وسایل قلمزنی

وسایلی که در قلمزنی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :
دستگاه خم کاری،موتورفرچه،پرگار،دستگاه قیر آب کنی،چکش،سندان،کوره برقی ، انواع قلم آهنی و....

سبک های قلمزنی

قلمزنی معمولا به چند سبک انجام می شود که از متداول ترین سبک ها می توان به برجسته کاری،نیمه برجسته کاری، ریزه قلم زنی، حکاکی و مشبک کاری اشاره نمود.
تفاوت سبک های قلمزنی که در بالا اشاره شد معمولا به نوع قلم و روش انجام قلمزنی مربوط می شود .
در مطالب دیگری در مورد ساخت و قلمزنی در صنایع دستی اصفهان صحبت کردیم که خواندن این مطلب رو هم به شما عزیزان توصیه می کنم .

جمع بندی مطلب کشکول قلم و فیروزه فیروزه کوب

در این مطلب ازوبلاگ فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان شما عزیزان رو با کشکول آشنا کردیم و تاریخچه آن رو بررسی کردیم و به سیر ساخت کشکول و جنبه های کاربردی و تزیینی کشکول اشاره کردیم و شما رو با هنر فیروزه کوبی وقلم زنی که در ساخت کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب مورد استفاده قرار می گیرد آشنا کردیم.
شما عزیزان می توانید محصولات فیروزه کوب اصفهان و صنایع دستی مسی اصفهان و کلا صنایع دستی اصفهان را از فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان بازدید کنید و دیگر نیازی به مراجعه حضوری نیست و می توانید با خرید اینترنتی صنایع دستی ، محصول مورد نظرتان رو با کیفیت بالا و قیمت مناسب درب منزل تحویل بگیرید.
امیدواریم مطلب کشکول قلم وفیروزه فیروزه کوب مورد پسند شما همراهان عزیز وبلاگ فروشگاه اینترنتی سوغات اصفهان قرار گرفته باشد. شما هم اگر نظر و اطلاعات تکمیلی دارید می توانید نظر خود رو با بقیه همراهان در میان بگذارید.

دیدگاه خود را بنویسید

بالا