گلدان فیروزه کوب

نویسنده: نویسنده سوغات اصفهان دسته: صنایع دستی اصفهان تاریخ: 2019-11-04 دیدگاه: 0 بازدید: 35

طبق نکاتی که قبلا به آن اشاره کردیم تمامی ظروف فیروزه کوب به آن شکلی که مد نظر ما است به وسیله ی ظروف مسی تولید می شود پس در مرحله ی اول باید گلدان مسی خود را تولید کنیم تا بتوانیم در مورد مدل آن تصمیم بگیریم جالب است که بدانید در ظروف فیروزه کوب مدل های مختلفی از گلدان فیروزه کوبی و جود دارد 

قبل از اینکه بخواهیم در مورد گلدان فیروزه کوب صحبت کنیم باید سری بزنیم به تاریخچه فیروزه کوب که جالب و خواندنی است .
شاید برای شما جالب باشد که بدانید هنر فیروزه کوب ازکدام یک از شهرهای ایران سرچشمه گرفته است .

تاریخچه فیروزه کوبی

هنر فیروزه کوبی از شهر های مشهد و نیشابور در ایران رواج یافته است که دلیل اصلی آن وجود سنگ های فیروزه کوبی در این دو شهر است .
اما روال تولید فیروزه کوب در این شهر ها ادامه دار نشد چنانکه در حال حاظر اصفهان مهد تولید ظروف فیروزه کوب می باشد و شما می توانید بهترین ظروف فیروزه کوب را در اصفهان پیدا کنید .
در زمان های گذشته از ظروف فیروزه کوب به تنهایی برای تزیین استفاده می شده است اما رفته رفته تولید این محصولات به سمت استفاده های کاربردی رفته است.
 به سبکی که الان در تولید ظروف فیروزه کوب به کاربرد آنها نیز توجه و دقت فراوان می شود بنابراین ظروف در قالب تزیینی و کاربردی تولید می شود .
خرید گلدان فیروزه کوب

برای خرید گلد ان فیروزه کوب اصفهان اینجا کلیک کنید.

خرید گلدان فیروزه کوب اصفهان

ظروف مسی چگونه ساخته می شود ؟

اگر بخواهم در مورد یکی از ویژگی های مهم ظروف فیروزه کوب به نکته ای اشاره کنم حتما در مورد زیر ساخت آن صحبت می کنم که از زیر ساخت محکمی که از مس ساخته شده است برای ظروف فیروزه کوب استفاده می شود.
ابتدا باید ظرف مسی را در شکل های مختلف و مورد استفاده بسازیم وسپس از سنگ های زیبای فیروزه استفاده کرده و با دقت و ظرافت این سنگ ها را کنار هم دیگر قرار دهیم .
اما جالب است که بدانید ظرافت و ارزش ظروف فیروزه کوب به جنس سنگ های فیرو زه کوب آن و ریزی و درشتی سنگ های فیروزه کوب و ترتیب و ظرافت قرار گرفتن این ظرف ها بستگی دارد .
پس از چیدن این سنگ ها با ظرافت کامل کنار یکدیگر نوبت به صیقل دادن سنگ ها بر روی ظرف می رسد و در مرحله ی آخر بر روی آن پوشش قرار می دهیم و الان یک ظرف فیروزه کوب زیبا با کیفیت بالا را آماده ی استفاده داریم .
اطلاعتی را که در اختیارتان قرار دادیم در موردتولید کلی ظروف فیروزه کوب بود اما در اینجا می خواهیم در مورد گلدان فیروزه کوب با شما صحبت کنیم .

انواع گلدان فیروزه کوب

طبق نکاتی که قبلا به آن اشاره کردیم تمامی ظروف فیروزه کوب به آن شکلی که مد نظر ما است به وسیله ی ظروف مسی تولید می شود پس در مرحله ی اول باید گلدان مسی خود را تولید کنیم تا بتوانیم در مورد مدل آن تصمیم بگیریم جالب است که بدانید در ظروف فیروزه کوب مدل های مختلفی از گلدان فیروزه کوبی و جود دارد مانند :
1-گلدان موشکی فیروزه کوب
2- گلدان صراحی فیروزه کوب
3- گلدان طرح جدید فیروزه کوب
4-گلدان کرواتی فیروزه کوب
5-گلدان شلغمی فیروزه کوب
6- گلدان تنه گرد فیروزه کوب
که در اینجا در مورد بعضی از مدل ها به اختصار توضیح می دهیم .

گلدان موشکی فیروزه کوب

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که چرا به این مدل از گلدان ،گلدان موشکی فیروزه کوب می گویند .
جالب است بدانید که دلیل اصلی آن این است که مانند موشک این گلدان دارای تنه ای بزرگ و سری باریک است که به تمثیل شبیه موشک است و در اصطلاح به گلدان موشکی فیروزه کوب معروف است و با این نام شناخته شده است .
گلدان موشکی فیروزه کوب در سایز های مختلف تولید می شود که از سایز 11 که در واقع ارتفاع آن محسوب می شود تا سایز های بزرگتر مانند 14 و 16 و23 و33 و......
تولید می شود این مدل از گلدان فیروزه کوب طرفداران زیادی دارد و از لحاظ زیبایی بسیار شکیل می با شد .

گلدان صراحی فیروزه کوب

ابتدا لازم می دانم که در باره ی کلمه ی صراحی برای شما توضیحاتی را بدهم که بیشتر با این اصطلاح آشنا شوید :
 صراحی ریشه در ادبیات گذشته ما دارد و به معنی ظرفی است که دارای شکمی نه بزرگ و نه کوچک است وگلوی این ظرف تنگ و دراز است که در گذشته بیشتر از این ظروف برای استفاده از شربت و شراب استفاده می شده این معنی کامل صراحی است که توضیح داده شد و به همین دلیل بهتر می توانید یک گلدان صراحی فیروزه کوب را تصور کنید .
این گلدان نیز مانند دیگر محصولات فیروزه کوب به سلیقه افراد بستگی دارد پس برای خرید محصولات فیروزه کوبی سلیقه شخصی افراد حایز اهمیت است .
اما در مورد قیمت گلدان صراحی فیروزه کوب باید این توضیح را بدهم که بستگی به کیفیت کار و تولید کننده آن دارد به طور مثال قیمت فیروزه کوبی آقاجانی با دیگر برند ها متفاوت است ضمن اینکه از کیفیت خوبی برخوردار است .
بازهم تاکید میکینیم که قیمت ظروف فیروزه کوبی با کیفیت و سازنده آن ارتباط مستقیم دارد .
اگر می خواهید زیبایی را به منزل خود هدیه دهید خرید گلدان فیروزه کوب صراحی را به شما پیشنهاد می کنیم این گلدان فیروزه کوب در سایز های مختلفی و در ارتفاع های مختلفی تولید می شود .
نمونه گلدان صراحی فیروزه کوب

گلدان فیروزه کوب طرح جدید

در این مدل از گلدان فیروزه کوب که به گلدان فیروزه کوب طرخ جدید مشهور است و با این نام شناخته می شود با گلدان هایی رو برو هستیم که حالت گلدان آن به صورت پایه دار بیشتر طراحی می شود .
در بعضی از مدل های گلدان طرح جدید فیروزه کوب از قلمزنی نیز استفاده می شود که شما در این حالت گلدان زیباتری را خواهید داشت .
گلدان طرح جدید فیروزه کوب به طور معمول کشیده و بلند است و دارای شکمی نسبتا بزرگ است اگه در آن از قلمزنی استفاده شود در بالای گلدان از قلمزنی ظریفی استفاده شده و زیبایی آن را دو چندان کرده است .
نمونه گلدان طرح جدید فیروزه کوب

جمع بندی مطلب گلدان فیروزه کوبی

در پایان به شما توصیه می کنم اگر قصد خرید محصولات فیروزه کوبی را دارید حتما به کیفیت محصول توجه ویژه ای داشته باشید تا بتوانید ظرف فیروزه کوبی زیبایی را با قیمت مناسبی خریداری کنید.
 برای خرید اینترنتی ظروف فیروزه کوب می توانید به سایت سوغات اصفهان سری بزنید و از محصولات ما با تنوع بالا و قیمت مناسب بازدید نمایید .
 
 
 

دیدگاه خود را بنویسید

بالا